בעקבות הטור הפובליציסטי בJDN שלחו גולשים את התנגדותם לנימה הצינית: "אנחנו באמת מפחדים להסתובב ברחוב, בטח הילדים שמבקשים להסתגר בבית" • ש.ג: "לו היה אתמול חרדי בהפגנה - הוא היה מת"

הם מ-פ-ח-ד-י-ם באמת: גולשים תושבי בית שמש פנו למערכת בעקבות טור 'אנחנו מ-פ-ח-ד-י-ם'  מאת אהרן רוט, ומתארים את התחושות הקשות של הציבור החרדי בעיר.

החל מאז ניפחה התקשורת את הסיפור הקיצוני של מרגוליס, גודשים את העיר צוותי תקשורת חילוניים, פרובוקטיבים צעירים, וכוחות משטרה. "מעיר שקטה שיש בה לפעמים הרמת אף של הקיצוניים הופרה שמחת חג החנוכה והפכנו לעיר בכאוס אמיתי", כך בהודעה שנשלחה מאת ח.ב., תושב הקריה החרדית בבית שמש שפרטיו שמורים במערכת, ומתחקיר שערכנו, הוא ממש אינו היחיד.

עוד בJDN:

[postim]

"אתמול ראיתי במו עיני שלושה צעירים חילוניים שהגיעו לכאן עוד לפני ההפגנה עם דפי מחשב מודפסים, ועליהם כתוב: 'נשים במדרכה השניה', הם תלו אותם על הגדרות וצילמו".

ראית לאיזו רשת תקשורת הם שייכים?

"אני לא יודע, לא התעכבתי לראות. הייתי שם עם הבן שלי, בשכונה שלנו, תפסתי אותו וברחנו משם. מי יודע מה היה קורה אם היינו נשארים שם עוד שניה אחת". ולצערנו, כאן לא מדובר בציניות אלא באמת כואבת: גלי ההסתה המתמשכים נגד הציבור החרדי נושאים את פירותיהם הבאושים ומטבעות לשון כ'חרב איש באחיו' לא נשמעים תיאטרליים כלל.

התקשורת החילונית עטה על כל בדל 'הדרה', וכאשר אתמול חיסל חיל האוויר של צה"ל שני מחבלים שתכננו פיגוע ובעקבות כך הוכנסה כל זירת הדרום לכוננות גבוהה ואף הופגזה – הידיעות הראשיות בתקשורת עסקו דווקא בתיאור צווחות המפגינים נגד ראש העיר החרדי בבית שמש. ידיעות זניחות דיווחו על החיסול הממוקד גם כן.

ביטלנו את מסיבת חנוכה,הילדים פוחדים לצאת לרחוב

מבירור בקרב תושביה החרדים של בית שמש, אילו שרק מבקשים לחיות את חייהם בשלווה עולה, כי ח.ב. אינו היחיד. "התחושה היתה שאם חרדי היה מתקרב אתמול למקום ההפגנה במוקדים מסויימים שלה, הוא לא היה יוצא ממנה חי", מתאר לכתבנו שמחה גורדניך, שהיה אמור להשתתף במסיבת חנוכה עם בני משפחה בקריה. מסיבה שבוטלה בעקבות ההפגנה.

התקשורת עטה על כל דיווח משמים של אחות בקופת חולים שהתבקשה לכבד את מעמדה ואת תפקידה וללבוש את מדי הקופה, ומנפחת אותו לממדי 'חוצפה והתעללות". אברך חרדי שהיה קורבן לפרובוקציה של אחת החיילות בקו 49 בירושלים וקרא לה לעבור לאחור, הוכתר כ"תוקף החיילת". לעומת זאת, העיתונאי (!) וזוכה פרס ישראל שירק על ילדה בת ארבע, קטנה פי שניים מנעמה המפורסמת, לא גירדה אפילו את הכותרות היבשות ביותר במהדורות החדשות התכופות.

בינתיים, העיר בית שמש נבוכה, התושבים החרדים משתדלים למעט ביציאה אל הרחוב. "קנינו שניים – שלושה משחקים חדשים לילדים, ואנחנו משתדלים להעסיק אותם בבית", מספרת ח.ל. לJDN "הילדים עצמם שמעו מה קורה ופוחדים לצאת החוצה אל גלויי הראש שגודשים את הרחובות".

עכשיו זה כבר לא צחוק: הם באמת מפחדים, הציבור החרדי בבית שמש תחת פחד חונק. ומי יודע, על פי קצב האירועים כבר לא בטוח האם הם עומדים להישאר במצבם לבד.