ההסתה מחלחלת ופוגעת גם בבכירי הרופאים בישראל • מתנדב בעמותה חרדית מגולל בפני JDN את הדיאלוג העצוב שניהל עם רופא בכיר

רופא בכיר שהגיע להתייעץ בעמותה חרדית הבוקר (ה'), ישב בחדר ההמתנה של הארגון וחיכה שיו"ר העמותה תפנה אליו.

בינתיים, הרופא פנה לאחד המתנדבים בעמותה. "איזה סוג חרדים אתם", שאל הרופא בנימה שחצנית ומתנשאת, "המדירים או המתונים?".

עוד באתר:

[postim]

העובד המופתע, שלא הבין איך הוא מעז לבוא לבקש עזרה ולתקוף את מי שיכול לעזור לו בו זמנית, השיב לו: "אני לא מבין בהדרות, ואני לא נוסע באוטובוסים. בלוטות הרוק שלי יבשות כבר שנים, כך שזה קצת בעיה בשבילי להיות חרדי.

"מכל מקום, כדאי שתדע שבעמותה שלנו הכול על טהרת הקודש במלוא מובן המילה, אבל גם בהבנה ובהתחשבות, אנחנו מעניקים סיוע לכל דורש, גם אם הוא חילוני, רוסי או ערבי. אבל… הדורסנות והאנטישמיות החילונית בשבוע האחרון, מורידה לנו את החשק לתת שירות לציבור החילוני. אם הם לא יודעים להפריד בין הקבוצות החרדיות, למה שאנחנו נפריד בין הקבוצות החילוניות?".

הרופא שהבין את גודל הטעות בהתבטאותו, ובשל הפחד כי לא יקבל את מבוקשו, החל להתנצל על דבריו ואמר כי הדברים נאמרו בלי לשים לב לתוכן הפוגעני, ואכן הסכים כי התקשורת מדווחת באגרסיביות ובמגמתיות נגד המגזר החרדי.

"לא", אמר המתנדב החרדי הפגוע. "אם תחזור עכשיו לביתך, ותגיד לסובבים אותך את מה שאתה אומר לי עכשיו, שהחרדים לא כאלה והתקשורת סתם משמיצה, יחשבו שהשתבשה דעתך. הרי נוצר מצב שחילוני שלא מביע את דעותיו האנטי-חרדיות, אומרים עליו שהוא לא מספיק רגיש, שלא מבין את גודל הבעיה בהדרת נשים, שלא אכפת לו מהרמיסה של הדמוקרטיה בישראל".

בשיחה עם JDN, סיפר העובד החרדי כי הרופא הסכים איתו, בסופו של דבר. "אבל מה עושים עם האנטישמיות הזאת? איך מתמודדים איתה?", הוא שאל אותנו.

אם אתם יכולים לעזור לו, טקבקו.