שר החוץ האמריקני צפוי להגיע בקרוב לביקור נוסף באזור כדי להמשיך ולגשר על הפערים בין הצדדים | טענו כי הוא צפוי להוביל לחידוש התהליך המדיני בתוך שישה עד תשעה חודשים

גורמים פלסטינים טוענים היום (חמישי) כי המו"מ המדיני דווקא קרוב מתמיד. הגורמים לא מסרו פרטים נוספים, אך לדבריהם נרקם בימים אלה הסכם שצפוי להביא להתנעת התהליך המדיני, בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

קרא עוד:

[postim]‬‏

בהודעה נאמר כי על פי המתווה המתגבש, השיחות בין הצדדים יתחדשו בתוך פרק זמן של בין 6-9 חודשים. עם זאת, הם לא ציינו כיצד יגושרו הפערים הגדולים בין הצדדים בנוגע לתנאים המוקדמים למשא ומתן, עליהם אבו מאזן לא מוכן לוותר ובישראל מסרבים לקבל. בישראל לא נמסרה תגובה לדברים.

ג'ון קרי עם סעיב עריקאת (פלאש 90)בראיון לתחנת הרדיו 'גלי צה"ל' השבוע הודה סאיב עריקאת, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, כי שר החוץ האמריקני הצליח להשיג התקדמות במהלך ביקורו האחרון ופגישותיו הרבות עם שני הצדדים. הוא אמר כי קרי "עושה עבודה טובה", אך האשים את ישראל בכך שטרם ננקטו צעדים בשטח.

למרות זאת, עריקאת הבהיר כי ברשות לא ימהרו לוותר על שחרור אסירים פלסטינים: "ישראל שחררה 1,027 אסירים של חמאס תמורת גלעד שליט. לנו הסכם בנוגע לאסירים שעדיין עצורים, הם צריכים לחזור למשפחות שלהם כדי לסיים את הסכסוך. מתי הישראלים יעמדו פעם אחת בהתחייבות שלהם?".

כזכור קרי עצמו שידור אופטימיות רבה עם עזיבתו, ואמר כי "התחלנו את המסע עם פערים רחבים מאוד, אבל צמצמנו אותם". כבר בתקופה הקרובה הוא צפוי לשוב לאזור לביקור עבודה מדיני נוסף, כשייתכן שבסיומו תירשמנה התפתחויות בנושא.

פגישת צוותי המו"מ עם ג'ון קרי ובנימין נתניהופגישת צוותי המו"מ עם ג'ון קרי ובנימין נתניהו בשבוע שעבר