14 מחברי הממשלה הצביעו בעד המלצות 'ועדת פרי' לחוק הגיוס והשירות האזרחי | 4 שרים נמנעו | שלוחא דרבנן בכנסת: 'יום שחור בתולדות היישוב היהודי' - 'נצח ישראל לא ישקר'

לאחר כשלושה חודשים מאז כינונה של הממשלה הנוכחית, אושר הבוקר (ראשון) חוק גיוס בני הישיבות וחוק השירות האזרחי, אותו הגיש שר המדע יעקב פרי (יש עתיד) שהגיש את מסקנותיו בפני השרים חברי הממשלה על פי המלצות 'ועדת פרי' לחוק השוויון בנטל בראשו הוא עומד.

קרא עוד:

[postim]

14 שרים תמכו בהמלצות הוועדה ובעד החוק, ארבעה שרים נמנעו בהצבעה, שרי ישראל ביתנו, יצחק אהרונוביץ', יאיר שמיר וסופה לנדבר, מפני שלטענתם אין זה שוויון אמיתי כאשר דורשים מהמגזר החרדי להתגייס בזמן שהחוק לא מדבר אל המגזר הערבי, וסיבה נוספת, אי הארכת שירותם הצבאי של בחורי ישיבות ההסדר, שלפי הצעת החוק ישרתו רק 17 חודשים ולא 3 שנים מלאות כפי שדורש החוק הנוכחי מכלל תושבי המדינה, שר השיכון אורי אריאל מהבית היהודי נמנע אף הוא בגלל הסנקציות הפליליות שיוטלו על בחורי הישיבות שלא יתגייסו, שביקש בעבר למחוק אותם מעל פני החוק, אך בקשתו נפלה על אוזניים ערלות.

חברי הכנסת של יהדות התורה מגיבים על אישור החוק הבוקר.

ליצמן בתגובה: "אחריות אישית לתומכי ומצביעי הבית היהודי"

ח"כ ר' יעקב ליצמן "אישור חוק הגיוס היא המשך לממשלת השמד שמטרתה הרס התורה בארץ ישראל. אנו בתקופה בה עולם התורה והישיבות נמצא בחזית ופוגעי הדת מנסים לעקור את כל הקדוש והיקר לנו, אך מזימתם לא תצלח בידם".

"מי שחושב שבכפיה, בכוח, בסנקציות, בגזירות ובאיומים יכניעו את לומדי התורה – טועה טעות מרה. מוטב שיסתכל להיסטוריה הארוכה של עמנו וייווכח שההיפך הוא הנכון".

"כל מי ששותף לממשלת השמד והשנאה הזאת – עתיד לתת את הדין על כך. לא רק ראשי מפלגות ליכוד-ביתנו, בנט ולפיד, אלא גם ובעיקר, מנהיגי ומצביעי מפלגת הבית היהודי, כל מי שתמך והצביע למפלגה זו, שיסדה, הקימה ומחזיקה את ממשלת שונאת דת ישראל, נושא באחריות אישית לכל ניסיונות הרס התורה של ממשלת הזדון הנוראה הזאת, שפוגעת בלומדי תורה, בשכבות מצוקה, במעמד הביניים ובכל אזרחי ישראל".

"לומדי התורה, בני הישיבות הקדושות, יעדיפו כמובן ללכת לכלא, להיענש כלכלית ולספוג כל עונש שהוא, בעוון לימוד התורה. נצח ישראל לא ישקר".

גפני: כתם על מדינת ישראל – לא יסולח לנתניהו

ח"כ ר' משה גפני אמר בתגובה: "ההחלטה היא כתם על מדינת ישראל שהופכת להיות המדינה היחידה בעולם אשר קובעת כי לימוד תורה איננו דבר לגיטימי.

"לומדי התורה שמגנים על העולם כולו כמאמר הנביא 'אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי' – הם התשתית עליהם קיים העם היהודי. אם מישהו סבור שכתוצאה מהחוק יהיה אחד שיסגור את הגמרא ויפסיק ללמוד תורה – טועה טעות חמורה.

"אנו לא מתייחסים לפוליטיקאים שהפכו את הנושא לאג'נדה פוליטית, אולם לא יסולח לראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הליכוד, שקיבל מאיתנו תמיכה גורפת עשרות שנים, ולנפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, שנחשבת מפלגה דתית ויש בקרבה לומדי תורה".

פרוש: 'יום עצוב ליהדות החרדית'

ח"כ ר' מאיר פרוש הגיב על אישור חוק הגיוס בממשלה: "יום עצוב ליהדות החרדית. היום הזה יירשם כיום שחור בתולדות היישוב היהודי. ההתעמרות של הממשלה במיעוט החרדי גובלת ברדיפה ואכזריות.

"אין לממשלה את המנדט מהאו"ם לנהל כך את המדינה. הבית היהודי מזמן כבר שרף את הבית ויש לו חלק עיקרי בהריסת הבית החרדי".

אייכלר בתגובה: "ההיסטוריה היהודית תזכור לדיראון עולם, את הגזירה שנחתמה בימי בין הצרים, נגד תורת ישראל ותוזכר ביום צום תשעה באב".