בשל הנסיון הרב במניעת פעילות טרור, נחשב מג"ב לאחד מהחילות הטובים ביותר בעולם. משלחת סינית שהגיעה להתאמן עם חיילי משמר הגבול סיימה היום את ההשתלמות ושבה לסין. הדרת נשים: לא נשלחו חיילות סיניות, אולם המפכ"ל עדיין מפרסם את האירוע

משלחת קצינים מהמשטרה החמושה של סין סיימו היום את הכשרתם בבסיס ההדרכה של משמר הגבול. לאחר כחודש אימון בו הועברו לחניכים תכנים שונים ומגוונים תוך דגש על אימוני לוחמה בטרור במתארים שונים, התמודדות עם הפרות סדר, הגנה עצמית, לוחמה בשטח פתוח ועוד.

עוד בJDN:

[postim]

האימונים הועברו על ידי המדריכים במשמר הגבול, זאת בליווי וסיוע מחלקת קשרי חוץ של משטרת ישראל.
משמר הגבול נבחר לייצג את משטרת ישראל בהדרכה ואימון משלחות מרחבי העולם תודות לייחודיות החיל ובעיקר בזכות הניסיון והמקצועיות שצבר משמר הגבול בתחום המאבק בטרור ובהפרות הסדר והניסיון אשר הקנה לו שם עולמי כחיל מיומן ואיכותי.

בטקס מסכם הוסמכו היום הבוגרים במעמד מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו , מפקד משמר הגבול ניצב יורם הלוי, מפקד בסיס ההדרכה תנ״צ רוני אוחנה, סגן שגרירת סין מר שי יאנג (Shi yong), ראש משלחת קבוצת העבודה סין-ישראל קולונל ואנג האו (Wang hao) נספח צבא סין בישראל קולונל צ'אנג סו (zhang so).
מפכ"ל המשטרה,

המפכ"ל בירך את הבוגרים ואמר כי ״שיתוף הפעולה בין משטרת ישראל לבין המשטרה החמושה בסין מהווה חלק ממערכת יחסים נבנית של ידידות , אמון וקרבה בין שני הארגונים ולטובת שתי המדינות".

בדיקת JDN העלתה, כי בכל קבוצת השוטרים הסיניים שהגיעו להתאמן בישראל, לא היתה אף חיילת אחת. משמע: היתה כאן הדרת נשים במלוא מובן המילה, אולם למרות זאת, לא נשמעה כל תלונה/עקיצה/תביעה מצד המשטרה. מוזר.

בעצם, הם הרי אינם חרדים.

התמונות:

_____ (800x536)______1 (800x536)______2 (800x536)______3 (800x533)