ראש הישיבה מרן הגראי"ל שטיינמן: "העיקר כבוד אשתו"

ראש הישיבה מרן הגראי"ל שטיינמן, פרסם מכתב מיוחד בעקבות 'ימי ההסתה', בו הוא מבהיר אודות כבוד האישה כפי שמבואר בדברי חז"ל, ואופן ההתייחסות של החרדים לדבר ה' לתקשורת המסיתה

ראש הישיבה מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן שליט"א, פרסם בשבוע האחרון מכתב מיוחד בעקבות 'ימי ההסתה', בו הוא מבהיר אודות כבוד האישה כפי שמבואר בדברי חז"ל, ואופן ההתייחסות של החרדים לדבר ה' לתקשורת המסיתה.

"היות שיש אנשים מגנים יהודים שומרי מצוות בגלל שמשפילים את כבוד האישה, ראוי להעתיק דברי הגמרא והפוסקים", כותב מרן הגראי"ל בפתח מכתבו.

עוד באתר:

[postim]

"יבמות ס"ב ע"ב, תנו רבנן האוהב את אשתו כגופו ומכבדה יותר מגופו וכו'. וזה לשון הטור בהקדמה לאבן העזר: ועל כן ראוי לאדם לאהוב את אשתו כגופו ולכבדה יותר מגופה ולרחם עליה ולשומרה כאשר ישמור אחד מאיבריו, כמו כן היא חייבת לעבדו ולאהבו כנפשו כי ממנו לוקחה.

"לכן אצל החרדים לדבר ה' העיקר כבוד אשתו, והם כאילו דורשים כבוד האישה. ובגמרא ברכות ס"א: אחורי ארי ולא אחורי אישה, וכל אחד יבין מה שלכן לא טוב שיהיו נשים לפני גברים. גם החרדים לא מבזים נשים, ואם קרה מקרה זה לא משקף את היהדות החרדית.

"מובא בשם הגר"א בזמן שיש התנהגות רעה נגד היהודים זה סימן שיש קטיגוריא על כלל ישראל, וזה ג"כ כשיש קטיגוריא על כלל ישראל יש התנהגות לא טוב נגד שומרי תורה ומצוות, ועל זה לא יועילו הוכחות נגד טענותיהם, כי כוונתם לא לטוב רק להרע. וה' הטוב ישפוט תבל בצדק ועמים במישרים".

על החתום: א.י.ל. שטיינמן, ד' טבת תשע"ב לפ"ק.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן