משרד האנרגיה קבע: מעכשיו בחנויות – רק נורות חסכוניות

נכנסו לתוקף מספר תקנות שגיבש משרד האנרגיה והמים לנושא חיסכון בחשמל • איזה מנורות תוכלו לקנות?

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

משרד האנרגיה והמים (שמו החדש של המשרד לתשתיות לאומיות) בראשות השר עוזי לנדאו, ממשיך לקדם חיסכון באנרגיה ושימוש במוצרים הצורכים פחות חשמל, והשבוע נכנסו לתוקפן תקנות מקורות אנרגיה המאפשרות לצרכנים שימוש בנורות חסכוניות יותר, וכן תקנות הספק חשמלי מרבי במצב המתנה למכשירים חשמליים ביתיים ומשרדיים אשר מתייחסות למכשירים חשמליים הפועלים במתח של עד 230 וולט.

על פי התקנות לגבי נורות, אסור לייבא, לייצר, למכור ולשווק נורות ליבון ונורות הלוגן בהספק העולה על 60 ואט, אשר אינן עונות על הנוסחה לבחינת יעילות אנרגטית, כך שתופסק מכירת נורות בזבזניות, בהספקים של מעל 60 ואט.

תקנות אלו יפחיתו בעיקר את צריכת החשמל של המגזר הביתי, עקב השימוש בנורות פלוארניות, החסכוניות ב-70 אחוזים יותר מנורות ליבון. שימוש בנורות יעילות יותר יוביל לחיסכון נוסף של כ-30 אחוזים בצריכת חשמל לתאורה.

התקנות לגבי הספק חשמלי מרבי במצב המתנה למכשירים חשמליים ביתיים ומשרדיים, מתייחסות למכשירים חשמליים הפועלים במתח של עד 230 וולט. נאסר ייבוא, ייצור לשימוש בארץ, מכירה ושיווק מכשירים בייתים בעלי תצוגה אלקטרונית להצגת מצב ההפעלה של המכשיר, שהספקם החשמלי במצב ההמתנה עולה על 2 ואט, ועל יבוא מכשירים שניתן להחזירם לפעולה בשליטה מרחוק, שהספקם עולה על 1 ואט.

מדובר על ציוד טכנולוגיית מידע כגון מחשבים ביתיים, ציוד שמע כגון טלפון אלחוטי ועל מכשירים ביתיים בעלי צג אלקטרוני כגון מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מדיחי כלים, תנורי אפייה ומכשירי מיקרוגל.

בקרוב יתחיל המשרד במבצע בו יוכל הציבור לרכוש שלוש נורות חסכוניות, במחיר מבצע של 20 שקלים, זאת על מנת לעודד שימוש בנורות חסכוניות.

3 תגובות

איפוא אפשר לקנות מנורות חיסכון 3 ב20

היכן ניתן לרכוש נורות אלה?מה שם החנויות הקשורות למבצע זה?

הכן רוכשים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן