צעיר חילוני ארב לילדה חרדית ממשפחה כבודה בקטמון, ירק ותקף אותה כשהיתה לבדה על האוטובוס, מוקפת רק בחילונים ששתקו • עסקן השכונה לJDN: "עד עתה חיינו בדו קיום" • הסיפור המלא

פירות ההסתה הפרועה: פרשה מזעזעת התפוצצה הבוקר (ב'), שבמרכזה עומדות ילדות חרדיות, בסך הכל בנות אחת עשרה.

חילוני שנוסע בקו 4 של אגד בירושלים ארב לחבורת תלמידות בית הספר החרדיות בדרכן למקום לימודן בכל בוקר, ותכנן תקיפה פיזית שנובעת מהשנאה והשטנה החמורות המלובות כלפי הציבור החרדי.

התוקף הסתפק בקורבן אחד, קילל, ירק ובעט בה היום באוטובוס כשכל הנוסעים החילוניים מביטים בו בשתיקה ואינם מסייעים לילדה הקטנה.

 עוד ב-JDN:

[postim]

"הסיפור הטראגי אירע היום בבוקר", מספר ל-JDN שמעון מוזס, בנו של חבר הכנסת מנחם אליעזר מוזס, עסקן בשכונת קטמון בה מתגוררת הילדה. "בשעה שבע וחמישים עלתה התלמידה לאוטובוס לבדה, ללא שתי חברותיה, עימן היא נוסעת מדי בוקר מביתה בקו מספר 4 עד 'גאולה', שם הן מחליפות לקו 49 המביא אותן לבית יעקב", מספר מוזס. "הבוקר היא עלתה לבד בתחנה בקטמון הישנה".

כשהגיע האוטובוס לקרן היסוד עלה צעיר חילוני שפרטיו אינם מובאים כאן על מנת שלא לשבש את החקירה, לפי בקשת המשטרה, והסיוט שנראה כלקוח מסרטי הדמיון החל.

הילדה צרחה לעזרה, הנוסעים החילונים דממו. החילוני ניגש אליה והחל לקלל אותה: "כולכם, כל החרדים מקוללים, אל תיסעו באוטובוסים שלנו". הילדה המבוהלת לא ענתה, כמובן, וניסתה למצוא עזרה באוטובוס הגדול.

אפס. אף אחד מן הנוסעים החילוניים לא בא לעזרתה של הילדה הקטנה בתוך לינץ' אכזרי, כשהיא כלואה באוטובוס ואינה יכולה לרדת ממנו. "הילדה צרחה לנהג שיעצור לה, אך הנהג אמר לה שהוא יעצור רק בתחנה, אם לא כן – הוא עלול לקבל קנס".

"לא הבנתי מה הוא אמר לי, הוא צעק", סיפרה הילדה המפוחדת שעות לאחר מכן כשהיא נסערת, מפוחדת וחרוטת טראומה.

"ממה שהיא כן מלמלה, הבנו שלמזלה היא לא קלטה מה צעק לה החילוני, מה הוא חושב שהיא ומה הוא עוד יעשה לה", מספר מוזס שהוזעק לבית המשפחה עם היוודע הזוועה.

חרדיה מקוללת, עופי מכאן

וגם זה – עוד לא הכול: "הוא החל לפתע לומר לה: אני יודע שאת עולה בכל בוקר לקו הזה עם עוד שתי חברות שלך, אני יודע שאת רוצה להחליף עוד מעט בגאולה לקו 49", מתברר שהבחור עקב אחריה. "את ושתי החברות שלך תחטפו מאיתנו. אני יודע שאת חוזרת בשעה שלוש וחצי הביתה (!) שלא תעזי לעלות על האוטובוס שלנו, חרדיה מקוללת, אם תעלי את תחטפי מאיתנו".

הילדה עדיין כלואה בתוך האוטובוס. כשהגיע הנהג סוף-סוף לתחנה מרוחקת ממחוז חפצה, ברחה הילדה ברחוב קינג ג'ורג' כשהיא בוכיה והיסטרית, לא לפני שחטפה בעיטה הגונה שהעיפה אותה אל הכביש ויריקות חוזרות ונשנות מאת המגדף. "הנוסעים כולם הביטו בה כאילו הם בסרט. אף לא אחד עזר לה". יפי נפש.

המשטרה במצוד

"ניגשתי עם ההורים להגיש תלונה", מספר מוזס. "אני חייב לומר, שהם התייחסו ברצינות ובחומרה רבה". על פי עדויות הילדה, החילוני הזהיר אותה שאם תוגש נגדו תלונה, המשטרה לא תתפוס אותו והוא רק ינקום בה על כך, כך שחבל לנסות לספר למבוגרים את אשר חוותה.

הילדה מתכוונת ללכת מחר לבית הספר?

"ודאי שלא. הילדה אינה מוכנה לשמוע על תחבורה ציבורית, ולא לצאת מן הבית. היא חוששת".

מה בכוונתכם, שכונה מעורבת בירושלים, לעשות?

"שכונת קטמון היא סמל ודוגמה לדו-קיום. אנחנו מסתדרים נהדר עם כולם, באהבה ובאחווה. מה שקרה היום זהו סיפור טראגי, חייבים לעצור את ההסתה הזו, בה כל מטורף לוקח את השנאה לידיים. בפן המעשי – כבר למחר אנחנו מנסים לארגן הסעות לכל התלמידים. לא נוכל לסכן אותם שוב. ואנחנו קוראים לממשלה לעצור את ההסתה בדחיפות. לא ייתכן שאבטחה באוטובוסים תהיה נגד חילונים ולא נגד מחבלים לע"נ".

נעמה מרגוליס?

האם הזוועה יכולה אפילו לדמות לאפיזודה הקשה שבה הייתה נעמה מרגוליס, יקירת התקשורת החילונית, הממשלה ושאר המסיתים? לא. כאן נעשה לינץ' מכוון והפחדה פסיכולוגית לילדה תמימה בת אחת עשרה, מול עדת מבוגרים שלא נקפה אצבע להציל, לא ניתן לומר כי זהו מטורף אחד, אלא מדגם מייצג של החברה החילונית, כולל הנהג שלא טרח להזעיק את המשטרה והנוסעים כולם. מעניין לראות מה יהיה לערוץ 2 לומר בנושא.