פרסום ראשון: ילד חרדי בן 11 מירושלים, הותקף ברחוב בר אילן בעיר על ידי קבוצת חילונים, כשהיה בדרכו לתלמוד תורה 'מאור חיים'

פרסום ראשון: ילד בן 11 הותקף הבוקר (ג') באכזריות על ידי שני גברים חילונים ברחוב בר אילן בירושלים, בסמוך לתחנות האוטובוס הממוקמות ב'צומת סנהדריה', בעת שהמתין לקו 8 או 64 שייקח אותו אל יעדו: תלמוד תורה 'מאור חיים'.

אמו של הילד סיפרה את השתלשלות הדברים כפי שהעיד בנה, בשיחה עם JDN. "הוא עדיין בטראומה כך שקשה היה להבין את הפרטים על בוריים", אומרת האם המבוהלת.

עוד באתר:

[postim]

וכך העיד הילד: "עמדתי ליד עמוד לצד התחנה, היה שם טלפון. לפתע, ניגשו אלי שני גברים חילונים והחלו להרביץ לי. הם נתנו לי סטירות ואגרופים לראש.

"אחד מהם צעק עלי למה אני נוגע בטלפון, שאני הורס אותו. מאוד פחדתי. אחד מהם, זה שצעק, היה לבוש במעיל כחול, היו לו קוצים בשיער והיה לו תיק שחור".

לשאלת אמו איך נראה הגבר השני, אמר שהוא לא יכול לתאר אותו. "אני זוכר רק את זה שצעק עלי הרבה. אנשים שהיו שם לא התערבו, אף אחד לא הגן עלי. הגיע האוטובוס ורציתי לעלות עליו, אבל הם חסמו את דרכי ולא נתנו לי לעבור. בגלל שהיו הרבה אנשים, הצלחתי להתחמק מהם ולעלות לאוטובוס".

הוא שיחק בטלפון ציבורי?

"אני לא יכולה לומר כי עוד לא הלכתי לבדוק את המקום. אני לא יודעת במה מדובר", אומרת האם המודאגת. "בכל מקרה, הוא אומר שהוא לא נגע בשום טלפון. הוא רק עמד שם".

הילד נפגע?

"שני אנשים מבוגרים הרביצו לו, הוא בטראומה רצינית. זה קרה בשעה 7:40 והוא עדיין לא התאושש".

הלכתם להגיש תלונה במשטרה?

"אני מחכה שהילד יירגע כדי לקחת אותו לתחנת המשטרה להגיש תלונה. הוא עדיין בטראומה. אחר הצהריים אני מתכוונת ללכת איתו למשטרה להעיד".

אחרי התקיפה הוא נסע לתלמוד תורה או חזר הביתה?

"האוטובוס לתלמוד תורה היה מפלטו. הוא ברח מהם ועלה לאוטובוס. הגיע לתלמוד תורה בוכה ומפוחד מאוד. עד שהרב שלו הצליח לדובב אותו מה קרה לו לקח הרבה זמן. הוא היה בפאניקה. הרב שלו אמר לי בטלפון שמעולם לא ראה את הילד שלי במצב כזה.

"התקשר אלי, דיברתי איתו בטלפון. כדי להרגיע אותו, ביקשתי מידיד של המשפחה שלנו שהוא גם שוטר שיילך אליו לתלמוד תורה כדי לשמוע ממנו מה היה, שירגיע אותו, שיבטיח לו שמטפלים בזה.

"אני מאוד מקווה שהמשטרה תטפל בזה בכל חומרת הדין. אם ירצו לתפוס את העבריינים, זה לא יהיה קשה. יש מצלמות בכל האזור הזה. זו חוצפה שאין כדוגמתה שבגלל ההסתה האנטי-חרדית הילד שלי לא יכול ללכת בבטחה ברחוב, בשכונה שלנו".

יש פתרון?

אין מנוס מלשאול את עצמנו, האם נכנסנו לתקופה אפלה בה צריך לחשוש לשלוח את ילדינו ברחוב ללא השגחת מבוגרים מחשש לבריונות חילונית? האם האלימות החילונית מבקרת במחננו ותחלוף, או באה כדי להישאר? ומה המשטרה עושה בנידון?

שאלות רבות עולות ממקרי האלימות וההסתה הקשה נגד המגזר החרדי לאחרונה, ותשובות, בינתיים, אין.