נציגי מרכז רבני אירופה השתתפו בדיון בכנסת וביקשו מימון לקמפיין הסברתי בכדי לעצור את החקיקה נגד השחיטה היהודית בהולנד • כנסו

"הדרך היחידה לעצור את גל החקיקה נגד השחיטה באירופה היא בהסברה", כך אמר הבוקר (ג') הרב אריה גולדברג, סמנכ"ל מרכז רבני אירופה בדיון בוועדת הקליטה והעלייה של הכנסת.

הדיון שהתקיים בראשות יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון (הליכוד), עסק בנושא המלחמה של ארגוני הירוקים באירופה נגד השחיטה היהודית ביבשת.

עוד ב-JDN:

[postim]

לדברי הרב גולדברג, "המרכז כבר יצר קשר עם אחד ממשרדי הפרסום הגדולים ביותר בכדי להוביל קמפיין ניסיוני בנושא בהולנד אך הדבר כרוך בהוצאה גדולה והייתי מצפה ממשרדי החוץ וההסברה להשתתף בו".

בדיון אותו יזמו ח"כ אברהם מיכאלי (ש"ס), ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), וח"כ יעקב אדרי (קדימה) נכחו נציגים מקהילות וארגונים העוסקים בבלימת גל החקיקה האחרון. בין היתר, הגיע במיוחד אל הדיון הגאון רבי בנימין יעקבס שליט"א, הרב הראשי למחוזות הולנד, יו"ר ועד הרבנים במדינה וחבר מועצת רבני אירופה.

לדברי הגר"ב יעקבס: "החקיקה נגד השחיטה בהולנד לא נבעה מאנטישמיות, לכן התקפות על ממשלת הולנד כאילו מדובר בעניין אנטישמי רק מזיקות לנו". לדבריו, מאחורי החקיקה עומדים הרצון ללחום באיסלמיזציה של המדינה והרצון להגן על זכויות בעלי החיים.

נכון להיום, הצעת החוק האוסרת קיומה של שחיטה יהודית בתחומי המדינה נמשכה מהצבעה על ידי מגישיה בעקבות ביקורת חריפה שהועברה עליה בבית העליון של הפרלמנט ההולנדי וזאת בטענה שהיא עומדת בסתירה לחוקה ההולנדית שמעניקה חופש דת ופולחן לכל האזרחים.

מלבד החקיקה בהולנד, התבצעה לאחרונה חקיקה נוספת בנושא השחיטה באירופה במוסדות האיחוד האירופי. חקיקה זו שנועדה לסמן כל בשר שנשחט ללא המום חשמלי ובכך למנוע את רכישת הטריפות על ידי מי שאינם יהודים, נבלמה אף היא במועצה האירופית. נציגי הארגונים היהודים שנכחו בדיונים הדגישו כי למרות בלימת החקיקות יש סיכוי טוב שהן יחזרו שוב אל שולחן הדיונים ואף יאושרו.

בדיון נכח גם אלון נוריאל, נציגו של השר לשירותי דת יעקב מרגי. נוריאל שהגיע בכדי להציג את עמדתו של השר ציין כי "על הוועדה לפנות אל ראש הממשלה ואל משרד החוץ ולדרוש מהם להפעיל מכבש מדיני שיעצור את החקיקות הללו".

נוריאל אף ציין את מאמצי השר בנושא בביקור שערך לאחרונה בפרלמנט האירופי במסגרת כנס של מרכז רבני אירופה בו נדון הנושא של השחיטה מול פרלמנטרים אירופים.

בדיון השתתפו אף נציגי ועידת רבני אירופה, משה פרידמן וישראל גולדשמידט, רבה של רומא הרב שמואל ריקרדו דיסני, פנחס קורנפלד יו"ר הפורום למען השחיטה באירופה, הרב ד"ר ישראל לוינגר לשעבר רבה של בזל ומחבר ספרים על השחיטה, שמואל בן שמואל ראש חטיבת תפוצות במשרד החוץ ועוד.