איתן כבל ואראל מרגלית מ'העבודה' חברו ליצחק בוז'י הרצוג המתמודד על הנהגת מפלגת העבודה מול הנוכחית - יחמוביץ', תמיכה רחבה ביחימוביץ' שהגישה אף היא מועמדות לכהונה נוספת.

חברי הכנסת מטעם מפלגת העבודה, איתן כבל ואראל מרגלית, החליטו שלא להתמודד על הנהגת מפלגת העבודה, וחברו אל חברם לסייעה ח"כ בוז'י הרצוג שהכריז הבוקר במסיבת עיתונאים כי יתמודד מול יחימוביץ'.

קרא עוד:

[postim]

סיסמת הבחירות "אנחנו ננצח" אותה הציג הרצוג, מייצגת במלוא מובן המילה את התאחדות השלישייה במטרה להדיח את היו"ר הנוכחית שלי יחימוביץ' שלטענתם כשלה, איבדה מנדטים מהמפלגה, והרחיקה אותה מלהיות מפלגת שלטון שתהווה אלטרנטיבה לגזירות נתניהו – לפיד.

במסיבת העיתונאים אמר הרצוג, 'אני לא כוכב טאלנט לא פרקתי שעונים ולא דרכתי על גוויות אבל אני יודע לעשות את הדבר הנכון".

על השלישייה אמר, "החלטנו לאחד כוחות יחד כי הבנו שהמפלגה צריכה הנהגה חדשה, לדאבוני יחימוביץ' לא תחזיר את העבודה לשלטון ולא תהווה אלטרנטיבה לנתניהו לפיד ובנט, אני מאמין בעבודה ובשליחות ההסטורית שלה, יחד עם חברי אנחנו ננצח", "שלישיית ביבי לפיד ובנט מתנהלת ביהירות ובקוצר רואי. הציבור מתפקח במהירות שיא, רק שאין לפניו אלטרנטיבה. הוא רואה בצפלגת העבודה וועדת ביקורת ולא מפלגה. העבודה תחת יחימוביץ' נכשלה. 48 מנדטים הלכו לשמאל-מרכז, שלא רצו את ביבי. שרצו דרך אחרת מתוכם המפלגה לקחה רק 15 מנדטים מה זה אם לא כישלון".

תמיכה רחבה ביחימוביץ'

ח"כ נחמן שי, מיקי רוזנטל משה מזרחי, סתיו שפיר ומיכל בירן הודיעו על תמיכה ביחימוביץ', והאחרונה אף מונתה ליו"ר מטה יום הבחירות.

יום הבחירות ייערך ב21 בנובמבר, הערב בשעה 18:00 הסתיים מועד הגשת המועמדות, ואליה חברו שנים נוספים שאינם חברי כנסת מן המנין, כי עם שני חברי מפלגה, אלון גלעדי ותומר ישראלי.