בנט בהודעת סמס לחברי סייעתו: "עדכון על הישיבות - אני מטפל בעניין באופן אישי, והאחריות הבלעדית עליי לעמוד בהתחייבות. יש התקדמות משמעותית וברגע שהעניין ייסגר אעדכן אתכם"

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט מרגיע בשעות הצהריים כי נושא הקיצוץ בתקציבי הישיבות החרדיות והציוניות, נתון לטיפולו האישי וכי ישנה התקדמות משמעותית שאינו יכול לפרטה בשלב זה.

קרא עוד:

[postim]

בנט כתב את הדברים בהודעת SMS ששיגר היום (שלישי) בשעות הצהריים לחברי הסייעה בה נאמר: "עדכון על הישיבות – אני מטפל בעניין באופן אישי, והאחריות הבלעדית עליי לעמוד בהתחייבות. יש התקדמות משמעותית וברגע שהעניין ייסגר אעדכן אתכם".

סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) התראיין בשעות הצהריים בתוכניתו של בצלאל קאהן ברדיו קול חי, ואמר, נפעל שתקציב הישיבות יגדל, לא מקבל עלינו הקיצוץ, אך סירב להציב יעד להגדלת התקציב, ונמנע מלהתייחס לטענות נגד שר האוצר לפיד שמתעקש לחסל את עולם התורה עד היסוד.

במוצאי שבת האחרונה מנה שר האוצר את הישגיו, והתפאר בקיצוצים בעולם התורה, וכך כתב בדף הפייסבוק שלו: "כן, התכוונו כשאמרנו שהגיע הזמן להקים ממשלה בלי המפלגות החרדיות. ניהלנו מו"מ קואליציוני קשוח כדי שזה יקרה. התכוונו כשאמרנו שלא יהיו פה יותר ממשלות של 35 שרים וסגני שרים. בממשלה הנוכחית יש 21 שרים, ובבאה אחריה יהיו רק 19 בגלל שינוי שיטת הממשל שהובלנו".

חברי סייעת הבית היהודי צפויים להתכנס ביום חמישי לישיבת סייעה, במהלכה יעלו נושאים שונים, בין השאר גם את נושא מצוקתן הכספית של הישיבות, והדרך לפתור אותן.