לפיד מתגאה: 'קיצצנו מליונים בתקציבי הישיבות'

לפיד נשא נאום רווי הישגים בקיצוצים לעולם הישיבות לאברכים ולילדים, התפאר בכך שהצליח לעשות מהלכים שאיש לא העיז מאז קום המדינה | מדבריו: "השיוויון בנטל עבר כבר החלטת ממשלה וקריאה ראשונה בכנסת. בשנה הבאה כל חרדי בן 17 יקבל צו גיוס, תוך שלוש שנים 70% מהצעירים החרדים יתגייסו, קיצצנו מאות מיליונים מתקציבי הישיבות והעברנו אותם למערכת החינוך, עשרות אלפי חרדים ייצאו עכשיו לשוק העבודה. וחוק נהרי בוטל, ובתי ספר שלא מלמדים לימודי ליב"ה לא יקבלו השנה תקציבים וקצבאות הילדים קוצצו"

שר האוצר יאיר לפיד נאם בשעות הבוקר (רביעי) בוועידת עיתון 'כלכליסט' השנתית, ומנה בפני המשתתפים את החשגיו כשר אוצר, ואת הישגי מפלגתו-יש עתיד בשל היותה חברה בממשלה.

קרא עוד:

[postim]

לפיד פתח את דבריו וסיפר מה ששמע מאזרחי ישראל כשדילג בין ערי ישראל בימים שלפני הבחירות, וכיצד ניסו לרפות את ידיו ולנטות שלא להאמין ליכולותיו: "הייתי מדבר איתם, והייתי אומר להם ערב ערב אחרי ערב, לפעמים גם פעמיים ושלוש בערב, באנו לשנות. המדינה הזו זקוקה לשינוי, ובאנו לשנות. וערב אחרי ערב, אחרי שדיברתי, בשלב השאלות, קמו אנשים טובים ואכפתיים, ואמרו לי "תקשיב איש צעיר, אתה לא יודע על מה אתה מדבר. זה לא ישתנה. הם, אלה שיושבים בשלטון, הם חזקים מדי, הם ציניים מדי, הם בחיים לא יתנו לך לעשות שינוי אמיתי". "הם בחיים לא יתנו לך להעביר את השיוויון בנטל, לבטל את חוק נהרי, להפוך את לימודי הליב"ה לחוק, לקצץ את קצבאות הילדים. החרדים חזקים מדי. לא תהיה פה ממשלה בלי המפלגות החרדיות. תראה מה קרה לאבא שלך, תראה איך הרגו את קדימה. הם לא יתנו לך".

ולמרות כל הדיבורים שחלפו על אוזני, אמר לפיד: "השיוויון בנטל עבר כבר החלטת ממשלה וקריאה ראשונה בכנסת. בשנה הבאה כל חרדי בן 17 יקבל צו גיוס, תוך שלוש שנים 70% מהצעירים החרדים יתגייסו, קיצצנו מאות מיליונים מתקציבי הישיבות והעברנו אותם למערכת החינוך, עשרות אלפי חרדים ייצאו עכשיו לשוק העבודה. וחוק נהרי בוטל, ובתי ספר שלא מלמדים לימודי ליב"ה לא יקבלו השנה תקציבים וקצבאות הילדים קוצצו בשבוע שעבר".

"הם אמרו לי ערב ערב, "אתה לא מבין. הם לעולם לא יתנו לך לשנות את שיטת הממשל, ולהעלות את אחוז החסימה, ולהקטין את הממשלה, ולצמצם את כל הצעות אי האמון. נכון שממשלה כל כך גדולה זו שחיתות, אבל הם חיים מזה". היו אז בממשלה 35 שרים וסגני שרים. היום יש 21 שרים. לפי הצעת החוק שעברה כבר בקריאה ראשונה בממשלה הבאה יהיו רק 19 שרים. אחוז החסימה יעלה, חוק מופז יבוטל, הצעות אי האמון יצטמצמו וממשלות לא ייפלו פה כל שנתיים".

"זו רק ההתחלה. יש עוד הרבה מה לעשות. את כל מה שקילקלו פה בעשרים השנים האחרונות אי אפשר לתקן בכמה חודשים. אני עוד רוצה להוריד את המיסים שהעלינו, ואנחנו עובדים כמו חמורים כדי להוריד את מחירי הדיור, ואנחנו לא נשקוט ולא ננוח עד שיוקר המחיה המטורף בישראל יירד ויאפשר קיום נורמלי למעמד הביניים. אבל אף אחד – אף אחד! אף ציניקן, אף ספקן, אף פקפקן – אף אחד לא יוכל למכור לי יותר שקבוצה של אנשים שמאמינה במשהו, שיש לה יכולת ביצוע ונחישות ואכפתיות וערכים לא יכולה לעשות שינוי אמיתי". סיכם לפיד את  נאומו.

4 תגובות

בס"ד
למה אנחנו צריכים לקרוא את כל הבלה..בלה..בלה.. הזה?

בס"ד
ולמה צריך לראות את הפרצוף של הרשע הזה?

לפחות אל תשימו את תמונת התועבה המגעילה הזו

מה רע בתמונה של כלב???… (האמת שאפילו להתגלגל בכלב הוא לא יזכה…)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *