12 פעילי ימין הורחקו מיו"ש • "מעורבים בפעילות אלימה"

המשטרה חילקה 12 צווי הרחקה לפעילי ימין ביו"ש • בעקבות מידע מודיעיני של השב"כ • ח"כ בן ארי: "לא שמענו על צווים כאלה למתפרעים מהשמאל בבילעין"

במהלך הלילה (ה') פשטה המשטרה על בתיהם של 12 פעילי ימין ומסרה להם צווי הרחקה מנהליים מיהודה ושומרון לתקופה של בין שלושה לתשעה חודשים.

הפעילים מתגוררים ביצהר, בחוות גלעד וברמת מגרון, והצווים ניתנו להם, ככל הנראה, בעקבות מידע מודיעיני על מעורבותם בביצוע פעולות תג מחיר.

עוד באתר:

[postim]

על צווי ההרחקה חתם מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי, בהמלצת השב"כ, שם סבורים כי הפעילים מעורבים בפעילות חשאית אלימה נגד תושבים פלסטינים, תוך פגיעה בסדר הציבורי וסיכון חיי אדם.

מדובר צה"ל נמסר: "הוצאת הצווים נובעת מצורך ביטחוני מובהק ולאחר שנבחנו כל החלופות, שמטרתה לנטרל מבעוד מועד את האיום לביטחון האזור מצד הפעילים".

פעיל הימין איתמר בן גביר, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל, כי צווי ההרחקה פוגעים בזכות המתיישבים להליך הוגן. גם חבר הכנסת מיכאל בן ארי התראיין לגלי צה"ל, ואמר כי "ממשלת נתניהו היא הממשלה שפוגעת הכי הרבה בזכויות המתיישבים. לא שמענו על הוצאת צווים כאלה כלפי מתפרעים מהשמאל בבילעין ונעלין". 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *