הותר לפרסום: נעצרו 5 פעילי חמאס שתכננו לבצע פיגוע בירושלים

השב"כ פרסם כי צעיר מרמאללה ייצר מטען חבלה ובתוכניתו היה לפוצץ אותו בקניון ממילא בתקופת חגי תשרי • ניסה לגייס את עובדי ניקיון במקום

בחודש שעבר נעצרו חמישה פעילי חמאס נעצרו בחשד שרצו לבצע פיגוע דמים במתחם קניון בירושלים בתקופת החגים; כך הותר הבוקר (א') לפרסום. השב"כ, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, עצרו את חברי החוליה, שמתגוררים ברמאללה ובמזרח ירושלים. על פי השב"כ עמד ערבי, בן 22 מרמאללה, בשם חמדי רומאנה, בראש החוליה, וגייס אנשי מעבדה בכדי שיכינו עבורו חומרי הנפץ, וכן גייס פעילים שהיו אמורים להעביר את המטען לתוך שטח ישראל.

קרא עוד:

[postim]

במהלך החקירה שערכו השב"כ, חשפו אנשי השב"כ בביתו של רומאנה מעבדת חבלה, ובה נמצא מטען חבלה מייצור עצמי. עוד מצאו בביתו חומרים כימיים המיועדים לייצור חומרי נפץ, וחומרי הסברה, וכן מדריכים של ייצור חומרי נפץ ומטעני חבלה. בחקירתו הודה כי היה בקשר עם לבורנט מביתוניא, ויחד עם שני תושבי רמאללה, שסיפקו לו את החומרים הכימיים, הצליח לייצר את חומרי הנפץ. עוד הוסיפו בשירות הביטחון הכללי כי השלושה נעצרו בתקופה האחרונה, והודו במיוחס להם.

לפי התוכנית של רומאנה, הוא תכנן למקם את חומרי החבלה בתוך קניון ישראלי. ולצורך המשימה הוא גייס שני תושבי מזרח ירושלים, לסייע לו בהעברת מטעני החבלה, ברשות השניים תעודות זהות כחולות. על השניים, שהיו מועסקים כעובדי ניקיון בקניון ממילא בירושלים, היה להכניס את המטען לתוך מתחם הקניון, להסתירו בארונית, ובאחד מימי החגים שאז המרכז המסחרי הומה אדם, להניחו במתחם. כדי לא לעורר חשד, תכננו חברי החוליה להסוות את מטען החבלה כאילו היה אריזת מתנה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן