גורמים בצה"ל הדליפו לתקשורת את המידע כביכול הרב ראב"ד התנצל בפני הרבצ"ר ומבקש לבטל את הדחתו. מקורבי הרב ראב"ד: לא התנצל בשום אופן" • מה באמת קרה?

דברים חסרי שח"ר: מכתבו של הרב ראב"ד, רבו החרדי של חיל האוויר עדיין ממשיך להכות גלים בכל שכבות צה"ל. גורמים בצה"ל הדליפו לתקשורת החילונית מידע, לפיו הרב ראב"ד שלח מכתבי התנצלות לממונים בצה"ל בו הוא מתנצל על הסערה שעורר מכתבו ומבקש להשיבו לתפקידו. מנגד אמרו מקורביו של הרב כי לא היו דברים מעולם, הרב אמנם שלח מכתב בו מחה על ההתייחסות לדבריו, אך לא התנצל.

קרא עוד:

[postim]

לאחר שאתמול (ד') נקרא הרב ראב"ד לשיחות בירור נוקבות על פרסום מכתבו מיום שלישי אודות מגמת החילון של צה"ל כלפי החיילים החרדיים המשרתים בשח"ר, המליץ הרב הצבאי הראשי רפי פרץ, להדיח את הרב ראב"ד מתפקידו בחיל האוויר, ולא להניח לו לסיים את שירותו בצה"ל עד הקיץ הקרוב.

לפני שעות ספורות דיווחו בכלי התקשורת הכלליים כי הרב ראב"ד שלח מכתב התנצלות לרב הצבאי ולרא אגף כח אדם בצה"ל האלופה ברביבאי אשר היתה זו שהחליטה על כפיית שמיעת שירת נשים על החיילים החרדיים בצה"ל, בו כביכול הוא מתחרט על דבריו ועל הסערה שגרם, הוא חוזר בו ומבקש מחילה והנכסתו חזרה לשורות חיל האוויר.

מיד לאחר מכן, סיפרו מקורביו של הרב לערוץ 7, כי הדברים חסרי שחר, "לדברי הגורמים, הרב שלח הערב מכתב תשובה לרב פרץ בו הוא מוחה על הנסיון מצד הרב פרץ להאשים אותו בגרימת נזק לפרוייקט שח"ר, 'אך שום התנצלות לא הייתה במכתב ובטח שהוא לא חזר בו מהתפטרותו מהפרויקט', אמרו הגורמים", כך בערוץ 7.

לדברי אתר החדשות ווינט, הרב ראב"ד שלח את מכתבי ההתנצלות לקצינים בכירים בצה"ל, ובהם לראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי, למפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן ולרב הצבאי הראשי תת אלוף רפי פרץ.

לעת עתה עדיין לא הודח הרב מתפקידו, וייתכן כי מפקדו הישיר יחליט שלא להישמע להמלצת הרבצ"ר ויותירו בתפקידו ברב בחיל האוויר.

ביום ראשון ימונה רב חדש לשח"ר כחול. המועמדים הינם הרב יואל שוורץ, הרב בר חיים והרב בלוך שלושתם רבני הנח"ל החרדי.