כל המציל נפש • הסכם שותפות מיוחד בהצלת חיי אדם

הסכם מיוחד נחתם בין חזי רוט בעל חנות דגים 'חצקלס דגים' לבין עובדו יהודה הנפלינג, במסגרתו יכול הנפלינג לצאת להציל חיים על חשבון שעות העבודה

הסכם מיוחד במינו נחתם במהלך השבוע שעבר בין יהודה הנפלינג, מתנדב ב'איחוד הצלה' לבין מעסיקו חזי רוט, בעל חנות דגים 'חצקלס' דגים' בשכונת גאולה בירושלים.

במסגרת ההסכם רוט יאפשר להנפליג לצאת להציל חיים על חשבון העבודה בכל שעה שיידרש, ובתמורה יהודה הנפלינג יעניק לחזי רוט חלק 'מזכויות המצווה' של הצלת חיי אדם.

החנות 'חצקלס' דגים' בשכונת גאולה בירושלים מוכרת מאוד. הלקוחות יודעים כי בכדי לרכוש דגים צריכים לפעמים לעמוד זמן רב בתור ובמיוחד לקראת סוף השבוע. בעקבות העומס בחנות החל לפני כחמש שנים יהודה הנפילנג לעבוד בחנות.

בזמנו הפנוי הנפלינג מתנדב בארגון 'איחוד הצלה' – המונה 1,600 מתנדבים בכל רחבי הארץ הנותנים את המענה הראשוני לפני הגעת האמבולנס על מנת לייצב את מצבו של החולה או הנפגע. כידוע, בהצלת חיים הדקות הראשונות הינן קריטיות מאוד.

"בתקופה האחרונה החלה להתעורר בעיה כאשר אירועי החירום באזור גאולה – רחוב יפו בשעות העבודה גדלו בעשרות אחוזים", מספר יהודה הנפלינג. "מצד אחד אני מציל חיי אדם במסגרת ארגון 'איחוד הצלה' אך מאידך יש חשש לגזילת כספי המעסיק שלי, בשעה שאני יוצא למקרי חירום על חשבון שעות עבודה".

הנפלינג שיתף את המעסיק בדילמה שלו, ובעצה אחת החליטו השניים לחתום על עסקה "הסכם שותפות בהצלת חיי אדם". בחוזה מציין המעסיק כי אין למעביד לחשוש מגזל כאשר יוצא להציל חיים על חשבון העבודה.

רוט והנפלינג קוראים לבעלי עסקים נוספים לאפשר לעובדים לצאת להציל חיים על חשבון העבודה.

בעל החנות והמתנדבהסכם שותפות בהצלת חיי אדם

3 תגובות

חסד של אמת! איפה מצטרפים נוספים ?

חזי רוט בחור תותח.
ככה מקדשים שם שמים ברבים!

יעקב דוד, צריך לפרסם את זה ואז יבואו מצטרפים נוספים. אם אתה מכיר מתנדבי הצלה תספר להם על זה ואולי גם הם יצטרפו לפרויקט הזה שהוא כמו יששכר וזבולון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *