ש"ס ויהדות התורה ניצבות למבחן אמת, מועמד יהדות התורה ישראל פרוש יתמודד מול צוריאל קריספל מועמד ש"ס || על פי הסקר התוצאה מתבהרת, ראש העיר הבא של אלעד הוא שרוליק פרוש בפער גדול וניכר.

הבחירות לרשויות המקומיות מגיעות לישורת האחרונה, המתמודדים ניגשו היום אל ועדת הבחירות והגישו את טפסי ההתמודדות, אך ברור כי העיר שמייצרת כותרות סביב השעון, היא העיר אלעד.

קרא עוד:

[postim]

באלעד יתמודדו על ראשות העיר נציג סייעת 'שלומי אמונים' ר' ישראל פרוש בנו של ח"כ הרב מאיר פרוש יו"ר הסייעה, ומולו נציג ש"ס ר' צוריאל קריספל, מי שכיהן כראש העיר הראשון של העיר לפני כשלושה קדנציות.

מכבסת שמות התגלגלה בחודשים האחרונים סביב המועמד ראוי ומוכשר אותו תציג ש"ס מטעמה, לאחר קדנציה עכורה הגרועה מכולם שידעה העיר הצעירה, לאחר כשלונו של ראש העיר המכהן יצחק עידן, זה התחיל עם ר' אלי שמחיוף, דרך צביקה כהן והסתיים בראש העיר לשעבר צוריאל קריספל.

ואם בקריספל עסקינן, אתמול הגיע קריספל לקבל את ברכת מורו ורבו מרן הגר"ע יוסף שליט"א לקראת תחילת קמפיין הבחירות שיערכו בח"י חשוון הבעל"ט, הגר"ע הפקיד בידיו 'קול קורא' בו הוא יוצא חנונים אל תושבי העיר אלעד שיפעלו ויצביעו עבור בחירתו, מדבריו: 'הנני מפציר בכם לפעול כמיטב יכולתכם להשפיע להצלחתו ולבחירתו של הרב צוריאל קריספל לראשות העיר אלעד'.

גם ר' ישראל פרוש הגיע הערב לקבל את ברכת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, אלה בירכוהו חמות לקראת ההתמודדות שיזכה ויצלח במעשי ידיו.

הרב ישראל פרוש אצל הגר''ח קנייבסקי

בעוד המנועים מתחממים לקראת קמפיין הבחירות והמלחמה על כל קול, פתח הערב אברהם פרסטר את תוכניתו 'המהדורה המרכזית' ברדיו 'קול חי' עם סקר מפתיע, אותו הביא כתב התחנה גואל ועקנין לפיו, ר' ישראל פרוש לוקח את ראשות העיר עם 48% תמיכה, לעומת ר' צוריאל קריספל שיזכה רק ב-25% תמיכה.

לאחר פרסום הסקר עלה ר' ישראל פרוש לראיון ראשון, במהלכו שידר מסר של אחדות, והצהיר כי אין כאן מלחמה, ואין מטרה לסלק את ש"ס מהנהגת העיר, כי עם בחירות דמוקרטיות המקובלות במחוזותינו, על התמודדותו הסביר פרוש לפרסטר, "התושבים עברו קדנציה קשה, אין דבר אחד שמסודר בעיר, בקדנציה האחרונה התחלפו 7 מהנדסים, ו-5 מנכ"לים, הגיעו דוחות חמורים ממבקר המדינה, הפעם נעשה סדר, ניקח את העיר למקום אחר, יהיה ניהול תקין, נקיון, מבני ציבור" "גדולי ישראל הורו לי להתמודד אני מועמד של הציבור, וכל אלה שהתאחדו סביב יודעים שלשכתי היתה פתוחה לספרדים, ליטאים, תימנים, חסידים ודתיים לאומיים".

פרוש היטיב להסביר את מניעיו, פניתי לאריה דרעי ובקשתי תביא מישהו חזק מהעיר, אבל לא היה לו, חייבים מישהו שחי ונושם את העיר, עובדה שבבית שמש ישנם 3000 ספרדים לעומת 10,000 אשכנזים, ומי ראש העיר? משה אבוטבול (נציג ש"ס), למה? כי הוא האיש הנכון.

מיד עם סיום הראיון מיהר פרוש אל ועדת הבחירות בכדי להגיש את מועמדותו לראשות העיר בצורה רשמית, 50 דקות לפני סגירת הרשימות.