בעקבות ההתפרעות האלימה של חמישה פעילי ימין קיצוניים בחטמ"ר אפרים, הגישה היום הפרקליטות סדרה של חמישה כתבי אישום נגד החמישה. הפרקליטות: ח"כים כמו זאב אלקין סיפקו מידע מבפנים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (א') לבית במשפט המחוזי כתב אישום חמור כנגד חמישה פעילי ימין קיצוניים שהתפרעו לפני כחודש בבסיס מטה אפרים וסכנו את שלומם של החיילים במקום. הפעילים מואשמים בהפרת תקנות ההגנה לשעת חירום, באיסוף מידע בעל ערך צבאי על תנועת כוחות צה"ל, בקשירת קשר להתפרעות בחטמ"ר אפרים ובמניעת פינוי מצפה יצהר. עם זאת, ההאשמות לא כוללות עבירות חמורות יותר, כגון: איסוף מידע סודי והמרדה.

קרא עוד:

[postim]

הפעילים המואשמים הם: עקיבא כהן (27), דוד אליהו (19), אפי חייקין (20), מאיר אטינגר (20) ואלעד מאיר (36).

על פי כתב האישום נראה כי הפעילים פעלו כיחידה צבאית לכל דבר. הם הקימו מוקד טלפוני שיאסוף מידע על תנועת הכוחות הצה"ליים באזור. הנאשמים הקימו חמ"ל מאחזים ובאמצעות טלפון 'טוקמן' הפיצו את המידע בקרב הפעילים. עוד עולה מכתב האישום כי הפעילים ניהלו דו"חות מודיעין מפורטים, הפעילו תצפיתנים, עוקבים וסיירים.

העניין החמור ביותר העולה מכתב האישום הוא, שהפעילים הפעילו חיילים המשרתים בשירות סדיר בצה"ל שמסרו מידע מדויק על תנועת כוחות צה"ל וזמנים בהם היו אמורים לצאת לפועל פינוי מאחזים. בין הנאשמים גם כמה חברי כנסת מהימין, ביניהם ח"כ זאב אלקין.

עוד עולה מכתב האישום כי בדירת הפעילים נמצאו תצלומי אוויר סודיים שכללו קודים ומיפוי גיאוגרפי של מאחזים. הפרקליטות אף טוענת כי הקבוצה הייתה עורכת דיונים מסודרים על הנושאים השונים, ובקשה להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים נגדם.

בארגון 'חננו' שמייצג את הנאשמים אמרו בתגובה כי "הפרקליטות חוצה את כל הגבולות, כאשר היא מגישה כתב אישום העוסק בארגון של הפגנות לגיטימיות. הפכנו לרוסיה בימיה החשוכים ביותר". עוד נאמר בהודעות הארגון כי "צעירים העוסקים בארגון הפגנה, מוצאים עצמם נאשמים בעבירות חמורות מאוד ומוגש נגדם כתבי אישום. מדינת ישראל הפכה למשטרת מחשבות".