מנציחים • מחלף, שכונה ורחובות על שם הגר"ע זצ"ל

נתניה: הרחוב הראשון על שם הרב • ירושלים: רחוב הקבלן יוחלף לרחוב "הרב עובדיה יוסף" • בת ים: הצעה להחלפת השם של שכונת עמידר בעיר ל"שכונת חזון עובדיה" • בכניסה לירושלים: מחלף שיעבור ליד הר נוף על שם הרב

לאחר פטירת מרן הגר"ע זצ"ל יש כאלו שחשוב להם להנציח את הרב בדרכים שונות. כמו קריאת מחלף ראשי בכניסה לירושלים או בהחלפת שמות של רחוב ושכונות.

קרא עוד:

[postim]

עיריית נתניה הודיעה כי נתניה תהיה העירייה הראשונה שתקרא רחוב על שם הרב עובדיה יוסף זצ"ל. ראש העיר נתניה, הגברת פיירברג, החליטה לכנס את ועדת השמות של העיר באופן מיידי על מנת להנציח את הרב עובדיה יוסף. בעירייה מתכוונים לשנות את שמו של רחוב פתח תקווה לשמו של הרב. מדובר ברחוב במרכז העיר, שחלק מהאוכלוסייה בו דתית.

אחד מחברי המועצה בעיריית ירושלים הודיע כי יפעל לשינוי שמו של רחוב הקבלן בשכונת הר נוף בירושלים, הרחוב שבו היה מתגורר הרב זצ"ל, ל"רחוב רבי עובדיה יוסף". ע"פ חוק העזר העירוני, בכדי לקרוא שם לרחוב על שם של אדם שנפטר יש להמתין לכל הפחות שנתיים מאז הפטירה, ורק אז וועדת השמות תדון ותחליט לקרוא רחוב על שם הנפטר. חבר המועצה הדגיש כי באם מדובר באישיות מכובדת יש אפשרות לקצר את הזמן.

שר התחבורה ישראל כץ אמר היום בראיון לתקשורת כי המחלף החדש שנבנה בכניסה לעיר הבירה, כחלק מפרויקט כביש 16, יקרא על שם הגר"ע. אף במקרה זה, הדבר לא יקרא מיידית, ורק בשנה האזרחית הבאה יחלו בבניית המחלף החדש, וסיום הפרויקט יהיה רק בעוד מספר שנים. השר כץ אמר כי "הכניסה הזאת תעבור ליד שכונת הר נוף".

כמו"כ מיד עם פטירתו של הגר"ע זצ"ל העלה הרב שמעון שמואלי יו"ר איגוד בני התורה בת-ים ורב בית כנסת מאור אל בשכונת עמידר בעיר, הצעה לשנות את שמה של שכונת עמידר ל-"קריית חזון עובדיה – בת-ים".

הרב שמואלי סיפר כי שכונת עמידר היתה תמיד חשובה למרן זצ"ל. לפני שנים רבות מרן היה מוסר שיעורים בכל יום רביעי בבית הכנסת 'רבי מאיר בעל הנס' וכיום בשבילנו זה בסגירת מעגל להפוך את שמה של השכונה ל"קריית חזון עובדיה בת-ים". "פניתי השבוע לר' רפאל ברנז ולר' בנימין אלחרר שמיד אחרי הבחירות יעלו את ההצעה לסדר בעיריית בת-ים. ואף לסגור את זה בהסכם קואלציוני עם כל ראש עיר שיבחר. שינוי השם חשוב לנו מאוד".

לJDN נודע כי כבר הבוקר (א) שלח ר' רפאל ברנז מכתב להצעה לסדר מידי להנצחת שמו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

רחוב הרב עובדיה || JDNרחוב הרב עובדיה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *