כמה מנדטים יקבל יאיר לפיד? • 'מלחמת הסקרים' החלה

ערוץ הכנסת: מפלגה בראשות לפיד תזכה ב-20 מנדטים • ערוץ 10: רק 7 מנדטים = פער עצום בין הסקרים עקב כניסתו של לפיד למערכת הפוליטית

הבחירות כידוע לכולנו הם שעתם הטובה של חברות הסקרים, אך פעמים רבות זוהי גם שעתם הרעה. אינספור פעמים בעשור האחרון שהסקרים טעו והטעו, אך עדיין צריך להודות, אנחנו מכורים לסקרים ומתייחסים אליהם כאל אמת מוחלטת.

הסקרים המובאים בפניכם אולי יוכיחו לכם (שוב) כי הרבה פעמים הם פשוט לא אובייקטיבים, כאשר הנסקרים נשאלים שאלות מנחות ומכוונות מטרה.

כניסתו הצפויה של העיתונאי יאיר לפיד אל תוך הקלחת הפוליטית, הכניסה את הסוקרים לעימות חזיתי כאשר סקר אחד קובע כי המפלגה החדשה תזכה ב-20 מנדטים, בעוד סקר אחר קובע כי יזכה ב-7 מנדטים בלבד.

מסקר שערך מכון 'פאנלס' עבור ערוץ הכנסת עולה, כי מפלגה חדשה בראשותו של לפיד תזכה בבחירות הקרובות ב-20 מנדטים, קדימה בראשות ציפי לבני תתרסק ותגרד את רף ה-9 מנדטים. מנגד, קדימה בראשות יאיר לפיד תגרוף 32 מנדטים.

עוד על פי הסקר: הליכוד יזכה ב-29 מנדטים, ישראל ביתנו 13, העבודה 12 וש"ס 8 מנדטים בלבד.

לעומת זאת, סקר שערך מכון 'מאגר מוחות' עבור ערוץ 10 קובע כי מפלגתו של לפיד תזכה רק ב-7 מנדטים. על פי הסקר, הליכוד יגרוף 29 מנדטים, ישראל ביתנו 17, העבודה 14, קדימה 12 ומפלגה בראשות אריה דרעי – 5 מנדטים.

ברור לכל כי שני הסקרים לא יכולים להיות נכונים בעת ובעונה אחת, אך בהסתמך על היסטוריית הטעויות של חברות הסקרים מהשנים האחרונות, ישנה אפשרות סבירה בהחלט ששניהם לא נכונים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *