מקור ראשון חושף ועד רבני תקומה ובראשם הרבנים הגאונים הרב יעקב שפירא, הרב דוב ליאור והרב צבי טאו הודיעו שלא יתמכו לראשות עיריית ירושלים עבור משה ליאון | יצוין שמשה ליאון משתייך לכיפות הסרוגות

הציבור החרדל"י אינו תומך בליאון: בעוד המגעים לאיחוד הכוחות החרדיים סביב מועמדות משה ליאון לראשות העיר – ממשיכים, מקבל מטה ליאון מכה קשה דווקא מהמגזר שקרוב אליו יותר: המגזר החרדי לאומי, החרדל"י, המרכז את ראשי ישיבת "מרכז הרב" ו"הר המור".

 

קרא עוד:

[postim]

העיתון "מקור ראשון" חושף כי הכוונה לחבר את ליאון עם הציבור החרדל"י שבתוך הציבור הדתי ציוני – כשל. וכי ועד רבני תקומה שכולל את הרבנים הרב יעקב שפירא, הרב דוב ליאור והרב צבי טאו – הודיעו שלא יתמכו בליאון לראשות העיר ירושלים. עם זאת גם לא צירפו תמיכה במועמד מולו ניר ברקת, שזכה לתמיכת כל רבני ציונות הדתית וראשי הקהילות בזרם הדתי לאומי.

הציבור החרדל"י הוגדר קהל יעד בסיסי במטה הבחירות של משה ליאון, בשל העובדה שחלק ניכר מהציבור החרדי, בעיקר הליטאי והספרדי, תומך בו רשמית. הצפי היה להתגייסות מאסיבית של המגזר החרדל"י, שתואם ברובו את אורח חייו של הציבור החרדי. אך כאמור, כאן נכונה ההפתעה, בהודעת ועד רבני תקומה שלא לתמוך באף מועמד.