"יש להיערך לתרחיש של רעידת אדמה חזקה"

חמש רעידות אדמה בעוצמה נמוכה הורגשו השבוע בישראל והכניס את הגורמים המקצועיים להיערכות מפני רעידת אדמה חזקה יותר

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

חמש רעידות אדמה הורגשו השבוע באזור הכנרת. ביום שלישי הורגשה רעידת אדמה בצפון-מערב הכנרת בעוצמה של 3.3 בסולם ריכטר. על פי המכון הגיאופיזי, מוקד הרעידה היה כשמונה קילומטרים מהעיר טבריה ו-14 קילומטרים מהעיר צפת. לא היו דיווחים על נפגעים או נזק, וגם לא התקבלו דיווחים מפי תושבים שהרגישו את הרעידה.

"היו בעבר מקרים דומים של הצטברות מספר רעידות באותם מוקדים ובסמיכות זמנים, בין השאר בדרום לבנון ובגלבוע", אמר מנהל המכון הגיאופיזי, ד"ר אורי פרידלנדר. "האמת היא שאנחנו לא יודעים מהי משמעות הרצף הנוכחי".

קרא עוד: [postim]

פרופ' אמוץ עגנון מהמכון למדעי כדור הארץ באוניברסיטה העברית, סבור שיש להתייחס לרצף הרעידות כאל סימן אזהרה אפשרי. עגנון הוסיף ואמר כי יש להגביר את הכוננות ולהיות מוכנים למקרה של רעידת אדמה בעוצמה הרסנית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בתחילת השבוע עם יו"ר ועדת ההיגוי הבין-משרדית להיערכות לרעידות אדמה, ד"ר אבי שפירא, וביקש ממנו לעדכן אותו אם יתעורר הצורך בהגברת ההיערכות. במקביל, התקיימו השבוע הערכות מצב במשרדי הממשלה האחראים לנושא.

עו"ד אליהו ראם, המתמחה בתכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה במסגרת תמ"א 38, אומר כי יש להיערך מיידית לתרחיש של רעידת אדמה חזקה. "לא צריך לסמוך על הנס", הוא אומר, "כל אחד צריך לעשות השתדלות, לדאוג לביטחונו האישי ולהיערך במידת האפשר למקרה של רעידת אדמה. בניינים מתאימים זכאים לחיזוק הבניין והיסודות, הוספת ממ"דים, הוספת קומות לבנין, שדרוג והרחבת הדירות לטובת הדיירים, שיפור חזית הבניין, השבחת הנכס תוך התחדשות עירונית ובמפרט טכני מודרני ועדכני".

לדברי עו"ד ראם: "על אף הקשיים הטכניים והבירוקרטיה שבהפעלת תכנית התמ"א, לקחנו על עצמנו את המשימה לאפשר לתושבים ליהנות ממלוא ההטבות הניתנות במסגרת התוכנית, במקסימום הצלחה, במינימום טרדות, וללא עלות מצד הדיירים".

2 תגובות

אריה שואג מי לא יירא…

הקדוש ברוך הוא מאותת לנו – בואו ונקרא את האיתותים כדי שלא יהיה צורך להמשיך בהם חלילה וחס.
די למחלוקות ולשנאת החינם, די לחוסר הצניעות, די לחילול השם

יתגדל ויתקדש שמיה רבא!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell