בניגוד לתרחישים שונים שהועלו בישיבות מטה הבחירות ועל אף אחוז ההצבעה הנמוך, המפלגות הדתיות והחרדיות הצליחו לשמור על כוחן

שביעות רצון רבה נרשמה במטה ועדת הבחירות המרכזי בתל אביב, בזמן שהתקבלו הנתונים הסופיים, לפני ספירת קולות החיילים, לפיהם הסיעה הדתית המאוחדת "ביחד תל אביב יפו" זכתה באמון התושבים החרדים והדתיים בעיר וזכתה בשלושה וחצי מנדטים. לפי הנתונים והסטטיסטיקות, אחרי ספירת קולות החיילים וחלוקת המנדטים העודפים בין כל הסיעות, "ביחד תל אביב יפו" תזכה להכניס את נציגה הרביעי לעיריית תל אביב.

סיעת "ביחד תל אביב יפו" יצאה לדרך לפני כחודש, לאחר עבודת שטח יסודית שנעשתה בחודשים האחרונים מאחורי הקלעים להביא לאיחוד המיוחל של כל המפלגות הדתיות והחרדיות בעיר – על מנת לצלוח את האתגרים הקשים ולפעול למען מטרה אחת המשותפת לכולם: לשמור על תל אביב יהודית.

קרא עוד: [postim]

הקמפיין הייחודי הובל על ידי משרד הפרסום "שחור ולבן" בבעלות שמעון רווח. אנשי המשרד הגו את הסיסמא שליוותה את הקמפיין לכל אורך הדרך "ביחד נשמור על תל אביב יהודית", לצד עשרות מוצרי פרסום ותעמולה ייחודיים אשר חולקו בשטח על ידי פעילי המטות של ש"ס, הבית היהודי, יהדות התורה, בתי חב"ד וארגוני התשובה בעיר. השפה הפרסומית האחידה והמסרים הקליטים דיברו אל הרגש וחדרו אל הלב וזכה להד חיובי ולאהדה ברחוב התל אביבי. עוד ליוו את הסיעה: האסטרטג מומו פילבר ויועץ התקשורת משה פרידמן.

יו"ר הסיעה המאוחדת "ביחד תל אביב יפו" ויו"ר תנועת ש"ס בעיר, נתן אלנתן, הסביר כי שמירת הכוח של המפלגות בריצה המשותפת היא הצלחה חסרת תקדים, לנוכח העובדה שמפלגה מתחרה קיבלה כמעט מנדט ועל אף ההתמודדות של מספר רשימות בדרום העיר אשר נגסו בקולות הפוטנציאלים באופן משמעותי.

חשוב לציין כי אחוז ההצבעה בדרום העיר, שם עיקר כוחה של הסיעה, היה נמוך משמעותית לעומת צפון העיר (27% לעומת למעלה מ-40%). "תוצאות סופיות יתקבלו רק לאחר ספירת המעטפות הכפולות", הדגיש אלנתן, "אבל אנחנו מרוצים מאוד מהתוצאה המסתמנת".