חוק "ברית הזוגיות האזרחית" של יאיר לפיד הוגשה היום בכנסת • אם יאושר החוק הוא יאפשר לזוג שאינם יכולים לבוא בברית הנישואים מבחינה הלכתית להינשא ולהיות שווים מבחינה משפטית לזוגות שנישאו דרך הרבנות.

במפלגת ה'בית היהודי' מתנגדים בכל תוקף להצעת החוק "ברית הזוגיות" שהוגשה הבוקר (ג') למזכירות הכנסת ע"י מפלגת הבית 'יש עתיד'. גורמים מהבית היהודי מזהירים כי הצעת החוק זו מציבה בשאלה את המשך שיתוף הפעולה עם יש עתיד.

קרא עוד:

[postim]

לפי הצעת החוק, כל זוג שהחליטו לבוא בברית הנישואין, רשאים להירשם במרשם אזרחי חילוני. מטרת החוק לפי יוזמיה היא, לאפשר לכל מי שחפץ בכך לקיים חיי משפחה במסגרת משפטית-אזרחית מוכרת על פי חוק.

"בהסכמים הקואליציוניים הוחלט שכל ענייני דת ומדינה יתנהלו במתכונת של דיבור והסכמים עם הבית היהודי. מכיוון שההחלטה על חוק ברית הזוגיות לא הובאה לדיון עם הבית היהודי אנחנו לא נתמוך בה". אמר היום גורם בבית היהודי.

דובר המפלגה נשמע היום אומר כי סוגיות דת ומדינה יוסדרו בהסכמה ולא בכותרות תקשורתיות.

 

בסיעת ש"ס גם נשמעו הבוקר דברים חריפים נגד הצעת החוק ההרסנית של לפיד.

"הצעת חוק 'ברית הזוגיות' הבזויה של יש עתיד תביא להרס העם היהודי, להרס התא המשפחתי, תפלג את העם לשניים ותגרום לכך שנצטרך לפרסם ספר יוחסין", כך אומר ח"כ הרב נסים זאב.

על פי ח"כ זאב, "האג'נדה של יש עתיד תביא לחיסול היהדות במדינת ישראל. האבסורד הוא שיום אחד אבו-מאזן יכיר בנו כמדינה יהודית, אבל אצלנו, במדינה העם היהודי, לא נכיר ביהדות של עצמנו. בשביל מה צריך מדינה יהודית אם מחסלים את כל הסממנים היהודים שלה?"

לאחמ"כ פנה בקריאה אל ראש הממשלה נתניהו שלא לתת יד להצעה: "נתניהו נושא באחריות יותר מיאיר לפיד, מכיוון שלא העכבר הוא הגנב אלא החור הוא הגנב. נתניהו צריך למנוע מאישור השרץ הזה. לא רק שאסור לאשר את הצעת החוק הבזויה הזאת אלא שאסור בכלל להעלות אותה לדיון".