"הדרישה להחיל ריבונות בהר הבית אינה יכולה לסתור את ההלכה האוסרת זאת" אמר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב במהלך דיון בישיבת ועדת הפנים שעסק בהתקנת תקנות אשר יאפשרו ליהודים לעלות להר הבית • אחמד טיבי איים כי תפילות בהר הבית יביאו לעוד אינתיפאדה.

היום (ב') קיימה ועדת הפנים של הכנסת, דיון בנושא מתן אפשרות ליהודים לעלות ולהתפלל בהר הבית באופן גורף, הח"כים החרדיים הציגו את דעת ההלכה שאוסרת באופן גורף עליית יהודים להר הבית. הישיבה הפכה לסוערת, ובמהלכה פרצה מהומה בין הח"כים היהודים לערבים, שכללה הטחת האשמות זה בזה.

קרא עוד:

[postim]

מטרת כינוס הישיבה היית בכדי לדון בתקנות חדשות שמציע סגן שר הדתות אלי בן דהן מהבית היהודי, בעניין עליית יהודים להתפלל בהר הבית. בתחילת הדיון אמר סגן שר הדתות  כי לאחרונה נכנסו לתפקידם רבנים ראשיים חדשים, והוא ביקש מהם שיתירו ליהודים לעלות להר הבית. בסיום דבריו עזב את הישיבה.

הבית היהודי לוחם, ומנסה לקדם חקיקה שתתיר את עליית היהודים להר הבית למרות שדבר זה מנוגד להלכה.

חברי הכנסת הערביים שמתנגדים בתוקף לתקנות שיאפשרו את תפילת היהודים מחו בצעקות (והרבה מעבר…) על עצם קיום הדיון, ובמהלכה אף אמר ח"כ אחמד טיבי כי תפילות בהר הבית יביאו לעוד אינתיפאדה. לאחר הצעקות והאיומים יצאו הח"כים הערבים, בדרכו החוצה צעק ח"כ טיבי לעבר יו"ר הוועדה, ח"כ רגב: "אתם לא תיכנסו לנו לאל אקצה".

הרוחות לא הושתקו בעת שהח"כים הערבים עזבו את האולם. ח"כ יצחק כהן מש"ס האשים את ח"כ מועלם מהבית היהודי. ואמר שמפלגת הבית היהודי מתעלמת מפסק ההלכה הברור שאוסר את כניסת היהודים להר הבית, ומנסה להתאים את פסק ההלכה לעמדותיה הפוליטיות. "התנגותכם מזכירה את הריפורמים", אמר לה.

יצוין כי זו לא הפעם הראשונה שהרוחות מתלהטות סביב הסוגייה של עליית יהודים להר הבית. לפני חודש וחצי במהלך דיון בוועדת הפנים בנוגע זכותם של היהודים לעלות ולהתפלל במקום הוציאו הסדרנים את מי שעומד בראש "הקרן למורשת הר הבית".

כאמור, הח"כים החרדיים הציגו את דעת ההלכה שאוסרת באופן גורף העליה להר, ח"כ הרב אורי מקלב אמר: "הכניסה להר הבית אסורה ע"פ ההלכה, פסיקה זו הינה מדורי דורות וכך נהגו, משכך אנו נגד העליה להר בכל צורה או דרך כלשהיא, ובגין זאת מוחים נגד אלו אשר עושים זאת כפי שעשו קבוצות שונות, אלו חיללו את הקודש בניגוד לעמדת ההלכה הברורה. יתרה מזאת חשוב לחדד שאין לעמדתנו כל קשר ליחסי יהודים וערבים בכלל ועל הר הבית בפרט, כשההלכה אוסרת זאת אזי הפעילות של מיעוט קיצוני הוא הגורם להתססה הקיימת".

בהמשך דבריו תקף ח"כ הרב אורי מקלב את אנשי הבית היהודי "אשר מנסים לעשות בנושא העליה להר הבית "רפורמה" בניגוד לנהוג ע"פ הפסיקה בעשרות השנים האחרונות, והצביעות להסתמך כביכול על פסיקת רבנים, כשאותם רבנים פסקו לפני כשבוע כנגד דעתם הם הצביעו במודע למרות שזה נוגד את דעת ההלכה"

"מטרת החלת ריבונות אינה יכולה להתיר את איסורי ההלכה. יש להעמיד את הדברים בצורה ברורה – תורת ישראל היא בקדימות לארץ ישראל" סיכם ח"כ הר מקלב את דבריו.