עוד כוונה לפגוע בציבור החרדי: גיל הנישואין יעלה לגיל 18

מוזס: "הצעת החוק הזו להגביל את גיל הנישואין אינה עומדת בשום הגיון. צעירים מתחת לגיל 18 יש להם מספיק אחריות כדי לקבל רשיון נהיגה, להתגייס לצה"ל, לצרוך משקאות משכרים – אולם דווקא להקים את ביתם לא יוכלו".

 • ביום המסוגל ג' בשלח שידור חי מביתו של מרן שה"ת, הצטרפו 》

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

הח"כים החרדיים הגיבו אתמול בחריפות על החוק החדש שאושר אתמול בכנסת; להעלאת גיל הנישואין בישראל לגיל 18, שכל מהות החוק ומטרתו היא לפגוע בציבור החרדי. אף חוק זה נמצא במסגרת החוקים הנחקקים בשבועיים האחרונים הפוגעים שומרי דת ישראל.

קרא עוד:

[postim]

ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, יו"ר סיעת יהדות התורה, אמר "הצעת החוק הזו להגביל את גיל הנישואין אינה עומדת בשום הגיון. צעירים מתחת לגיל 18 יש להם מספיק אחריות כדי לקבל רשיון נהיגה, להתגייס לצה"ל, לצרוך משקאות משכרים – אולם דווקא להקים את ביתם לא יוכלו".

"כעת שבתי מביקור בארצות הברית. הקהילות היהודיות שם מביטות על מה שקורה בארץ ועל הנושאים שמעסיקים את הפוליטיקה הישראלית ועומדים משתוממים. הם חושבים שזו מדינה הזויה. הם מסתכלים מבחוץ ולא מבינים מה קורה כאן. מדינה שמוקפת אויבים מכל עבר, שמתמודדת עם סכנות נוראיות, אין לה במה להתעסק אלא בהצעות חוק הזויות, אחת יותר מהשניה", אמר.

"בקהלים ובמגזרים שונים באוכלוסיה, נישאים בגיל צעיר יותר וזאת על פי המסורת שלהם. הצעת החוק הזו באה להגביל את חופש הבחירה שלהם. את זכויותיהם הבסיסיות ביותר. הגבלה של גיל הנישואין אינה עומדת בשום הגיון. צעירים מתחת לגיל 18 יש להם מספיק אחריות כדי לקבל רשיון נהיגה, להתגייס לצה"ל, לצרוך משקאות משכרים – אולם דווקא להקים את ביתם לא יוכלו יותר. המחוקק יקבע להם מתי הם כשירים לכך ומתי לא בקביעה שרירותית, תוך פגיעה בזכות האלמנטרית ביותר, להינשא. דווקא על מאמר חז"ל הזה של 'בן שמונה עשרה לחופה' תפסו פתאום  התלהבות יתרה.

"חוק זה הינו מרצף החוקים האנטי דתיים ואנטי חוקתיים שמובילה הממשלה הנוראית הזו. אין לזה שום הסבר אחר", סיים הרב מוזס ואמר: "בדיוק על חוקים כמו אלו, אמר נעים זמירות ישראל 'חוקים ומשפטים בל ידעום'".

סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב מקלב סיפר כי הסיעות החרדיות הגישו הסתייגות להצעת החוק ודרשו כי במקרים נקודתיים יאושרו נישואין עם אישור מבית הדין הרבני, אך גם בקשה זו נפסלה.

"התנהלות הקואליציה בהצעה המחישה כיצד כאשר רק עולה הצעה שניכרת ממנה פגיעה בדת או בחרדים, הקואליציה כולה וחברי הכנסת של הקואליציה מתייצבים מיד כאיש אחד בעד הצעת החוק", הוסיף ח"כ הרב מקלב. "אתם לא מסתכלים לגופם של דברים ולא מנסים להבין, העיקר לרדוף ולשנוא את הדת".

ח"כ הרב משה גפני תקף את החוק בחריפות וטען כי קיימת פגיעה בזכויותיהם של המגזר החרדי שיש בו נישואין בגיל מוקדם מ־ 18 . "בני 17 רשאים לבחור לרשות המקומית. סומכים עליהם בבחירות דמוקרטיות ולא סומכים עליהם לנישואין?" שאל ח"כ הרב גפני.

"אילו החרדים היו מציעים הצעת חוק כזאת היו צועקים שאנחנו לא דמוקרטים", אמר ח"כ הרב גפני. "אתם פנאטים. אי אפשר להסביר לכם שום דבר. אתם צבועים", אמר ח"כ גפני. סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב, תקף את המציעים ואת הממשלה התומכת בחוק והאשים כי "בכל פעם שנושא בעל אופי דתי עולה להצבעה, הממשלה כולה וחברי הקואליציה מתגייסים כדי לתמוך בו ולפגוע בדת.

"היכן הם זכויות האזרח שאתם מרוממים כל הזמן? איך אתםמונעים בחוק רצון של אדם, של משפחה, לנהוג על פי תפיסת עולמם", שאל. "אבל המטרה של מציעי החוק היא לפגוע באנשים רק משום שזה מנהגם ומסורתם".

 

7 תגובות

לא מבין! הרי במשנה כתוב בן 18 לחופה, למה להקדים? למה להיות יותר חכם? בבקשה שמישהו יסביר לי את עמדת העסקנים שלנו

אולי החוק הוא גם על הבנות, ואינו קשור לדברי המשנה המדברת על הבנים.

דבר ראשון הם לא יקבעו לנו מה לעשות!!!!
וכבר הורה האדמו"ר הקדוש מויז'ניץ זצ"ל, שאם יורו לנו ללמוד בבא קמא, נלמד בבא בתרא.
דבר שני וכי לא לומדים היום גמרא לפני גיל 15?
ועיין בגמרא איזה דרגות נפלאות אפשר להגיע ע"י נישואין בגיל יותר מוקדם.
בכל מקרה אנחנו נסתדר, וכפי שעד היום מי שרוצה מתחתן כדת וכדין גם לפני גיל 17,
לא מפחדים מחוקותיהם ולא חוששים!

למר ברוך מה שכתוב במשנה הוא המקסימום בן 18 לחופה, וקודם לכן יותר מבורך, כמו שהגמ' מביא שהרבה אמוריים התחתנו יותר מקודם, וזה יותר טוב

בן 18 לחופה, הכוונה בתוך שנת ה18, דהיינו מהיום שמלאו לו 17 שנה הוא נכנס לשנת השמונה עשרה שלו.
עמדת גדולי ישראל (ולא העסקנים) שבכל אופן שהוא, לא המדינה היא זו שתחליט ותתערב לנו מתי ואיך להתחתן!!!
בפרט נוגע הדבר לרעבישע אייניקלאך בנשקי"ם שנוהגים להתחתן מוקדם יותר, וכן בחסידויות שונות ששם זה ממה מהיסודות של החסידות להתחתן כמה שיותר מוקדם עקב בעיות הדור.
אבל אל דאגה, המוח היהודי כבר ימצא את הדרך כיצד להתגבר על המשוכה החוקית הזאת, וד"ל ואכמ"ל.

שמעתי שיוזמי החוק לא התכוונו כלל נגד התופעה שקיימת אצל אחוז קטן מהציבור החרדי, אלא נגד מגזרים אחרים כגון אצל הערבים או הדרוזים ששם נהוג לחתן את הבנות בכפייה בגיל צעיר, עבור בצע כסף שההורים מקבלים בתמורה…
רק אם הם היו מודיעים את זה בתקשורת אז לא היה סיכוי שהחוק יעבור, אז עושים את זה כאי' נגד החרדים, ואז בוודאי שהחוק עבר בקלות.
במקרה שהח"כים החרדים היו מודעים לכך והיו תומכים בחוק אז מונעים את זה. או לפחות לא היו נותנים לתקשורת עוד נושא לדיון על הציבור החרדי.

לא הבנתי, המדינה חסה על שלום הבית הדרוזי\ערבי?? או שמא על נפש העוללות הרקות??

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו