את הדברים אמר במהלך דיון סוער על חוק הגיור שאמור לתת סמכות לכל רב לגייר • "אלי בן דהן, אמר שזה רק בטרומית ויקודם בהסכמת ולאחר הבנות עם החרדים. אולי נעביר בטרומית את החזרת יהודה ושומרון".

אמש (ד') עבר חוק הגיור בקריאה טרומית, החוק שאמור לתת סמכות לכל רב לגייר, מעורר התנגדות קשה וחשש בקרב הציבור החרדי, על הפקרת הסמכות הכל כך מחייבת לעתיד העם היהודי.

קרא עוד:

[postim]

הדיון שהתקיים אתמול במליאת הכנסת הפך במהרה לסוער במיוחד, ח"כ אלעזר שטרן מהתנועה שהוא מהוגי החוק אמר כי: "למיטב הבנתי ומשיחות שקיימתי איתם, גם הרבנים הראשיים מסכימים לחוק".

אולם ח"כ הרב יצחק וועקנין מסיעת שס, מיד תקף בתגובה ואמר כי הוא יודע בבירור שהרבנים לא תומכים, אפילו לא בסעיף אחד בכל החוק הזה, "אתה מדבר שלא באחריות" אמר וועקנין.

עמדת המדינה הוצגה ע"י שר הכלכלה נפתלי בנט שאמר: "היות והחוק לא נוגד את ההלכה, וזה עושה רק טוב לעם ישראל. לכן אנו מסכימים להצעת החוק".

ח"כ הרב משה גפני שאל בתימהון מעל דוכן הנואמים: "ממתי אתם כפופים להלכה?? הנה לפניכם מכתבו של הרב דב ליאור שכותב בזה הלשון: לדעתי על פי תורתינו הקדושה, אין לתמוך לא בחוק רישום נישואין ולא בחוק הגיור. בכדי לשמור על שלימות עם ישראל. – לא מעניין אותך מה שהרב ליאור אומר??" המשיך והקשה. "כל רצונכם זה להרוס את הגיור!".

"ניצן הורביץ, אין לך מה לדאוג, בנט בצד שלכם, המצביעים של מרץ יכולים להצביע לבית היהודי. אבל המצביעים שלהם צריכים להצביע לנו. אלי בן דהן, אמר שזה רק בטרומית ויקודם בהסכמת ולאחר הבנות עם החרדים. אולי נעביר בטרומית את החזרת יהודה ושומרון"?

למרות מחאתם של הנציגות החרדית, והדברים הקשים שאמר גפני, החוק עבר כאמור בקריאה טרומית כש-45 ח"כ הצביעו בעד ו-16 ח"כים התנגדו.