גפני פנה ליועץ המשפטי: "עצור את הקיצוץ"

ח"כ הרב משה גפני פנה במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בה הוא דורש לעצור מיידית את הקיצוץ בתקציבי עולם הישיבות ולבטל את התיקונים המפלים לטובה את ישיבות ההסדר, "התיקונים הללו נועדו לצרכים פוליטיים גרידא, ותיקון מבחני התמיכה נתפר באופן מיוחד למידותיהם של מוסדות מפלגת הבית היהודי".

ח"כ הרב משה גפני שיגר לקראת סוף השבוע האחרון פנייה דחופה אל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בה הוא דורש לעצור מיידית את הקיצוץ בתקציבי הישיבות.

קרא עוד:

[postim]

בעקבות בקשתו של הרב גפני, הוועדה לענייני ביקורת המדינה תדון ביום שלישי הקרוב, בנושא האפליה בתקציבי הישיבות, ומבקר המדינה יתבקש לחוות את דעתו על "אפליה תקציבית ופוליטית בעולם הישיבות בניגוד לחוק" כפי שנכתב בפנייתו של גפני.

בסוף השבוע העבירו במשרד החינוך את ה'חוזר-החודשי' למנהלי המוסדות וראשי הישיבות על העברת תשלום למוסדות תורניים עבור חודש נובמבר 2013.

ב"יהדות התורה" טוענים כי על פי המסמך, עולה כי בחור ישיבה מקבל רק  240 שקל בחודש ואברך רק 432 שקל, בעוד שבחור בישיבה ציונית מקבל 864 שקל.

עוד אומרים ב"יהדות התורה" כי לישיבות הסדר נותן משרד החינוך על כל בחור 672 שקל וממשרד הביטחון הם מקבלים השלמה בסך 540 שקל, יוצא שכל בחור מקבל 1,212 שקל.

עוד נכתב בפנייה כי ישיבות ההסדר מקבלות תקציב על בחור במשך כל חמש שנות הלימוד, למרות שרק 16 חודשים מתוכם הם שירות צבאי.

הרב גפני דורש לעצור מיידית את השינויים הנעשים במבחני התמיכה למוסדות התורניים. ומציין במכתבו כי מטרת התיקונים האלו הם רק כדי להרע עוד את תקציב עולם הישיבות שגם כך מקוצץ באופן מגמתי, ללא יחס לקיצוץ במשרדי הממשלה השונים, וליצור הפלייה בחלוקה בשארית התקציב, ויוצא שתלמידי המוסדות המשויכים אל תומכי הבית היהודי מוטבים ב"אופן חריג", על חשבון תלמידי הישיבות הקדושות.

במבחני התמיכה החדשים מוצע כי הסכום שישיבות ההסדר שמעודדות שירות צבאי והמדרשות לבנות (שבדרך ככלל נמנות עם תומכי הבית היהודי‏…) יוכפל, ואפילו יותר מכך. ובעקבות זה, תקציבי תלמידי הישיבות "רגילים" יירד באופן ניכר ומשמעותי.

"התיקונים הללו נועדו לצרכים פוליטיים גרידא, ותיקון מבחני התמיכה נתפר באופן מיוחד למידותיהם של מוסדות מפלגת הבית היהודי". כותב הרב גפני, ומוסיף כי תקציבם של ישיבות ההסדר במתכונת הנוכחית הינו בלתי חוקי!. ולכן, יש לבטל את התקנות החדשות בתקציב שמסדירות את תקצובם של ישיבות ההסדר.

גורמים ממשרד החינוך מסרו כי פעילות המשרד בנושא התקציב פועל רק לפי מה שאושר לו על ידי הממשלה והכנסת.

2 תגובות

גפני עצור את זריקת אברכים מהכוללים, מדה כנגד מדה

גם אני חושב כך. אם ישתמשו עם התקציבים לעודד תורה ולא ח"ו פוליטיקה ושליטה יהיה יותר סייעתא דשמיא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *