אושר בוועדת השרים: רב ראשי אחד

וועדת שרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר את חוק "רב ראשי אחד" אותו יזמו חברי הכנסת משה פייגלין מהליכוד ודב ליפמן מיש עתיד • היוזמים: יש כאן בשורה של אחדות

בוועדת השרים לחקיקה אושרה הבוקר (ב') הצעת החוק שלפיה בבחירות הבאות לרבנות הראשית יבחר רב ראשי אחד. כעת, אחר אישור הוועדה תעבור ההצעה להצבעה להצבעה במליאת הכנסת.

קרא עוד:

[postim]

יוזמי החוק, ח"כ משה פייגלין וח"כ דב ליפמן, אמרו לאחר אישורה של הוועדה "אנו מברכים את חברי ועדת השרים על החלטתם לאמץ הבוקר את הצעת החוק שיזמנו ולפיה מהבחירות הבאות יהיה רק רב ראשי אחד לישראל".

הם הוסיפו, "בהחלטה זו יש בשורה של אחדות, ויציאה מעול הגלות המפרדת. אנו תקווה שההחלטה תקרין כבר עתה על דור הרבנים הבא שידע להיות משמעותי לכל אחד ואחת בעם ישראל".

עוד בהצעה, מלבד לרב ראשי, ייבחר גם נשיא בית הדין הרבני הגדול ויעמוד בראש בתי הדין וכן מכוח תפקידו יהיה חבר במועצת הרבנות.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי, הסיבה להצעת החוק היא למנוע את החלוקה בין העדות השונות בישראל שנוצר כתוצאה של אלפי שנות הגלות. אולם כעת כשעם ישראל חזר לארצו, צריך לפעול לאחדות העם ולהחזרת תורה לתפארתה, שלא תהא כשתי תורות.

חברי הכנסת כתבו "הנצחת ההבדלים בין העדות השונות, במסגרת תפקיד ממלכתי לכל אחד מבני העדות, מפגרת אחר המציאות המתפתחת. בתיקון החוק אנו מאפשרים לעולם הרבני להיות שותף למהפכה שעובר עם ישראל השב מהגלות, ממעמד קהילתי מפורד, אל ההיסטוריה, במעמד של עם אחד. הגיעה העת לקידום תהליך שיבת ציון לא רק מבחינה מדינית וחברתית אלא גם מבחינה דתית".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן