דובר עיריית בית שמש מתי רוזנצוייג פנה ליאיר לפיד וכתב "חבל שהשתמשת בתושבי העיר בית שמש כסולם לטפס עליו, כמקפצה לשאיפותיך הפוליטיות" • במקום תגובה, קיבל מחיקה וחסימה • הסיפור המלא

דובר עיריית בית שמש, מתי רוזנצוויג, המנהל את עמוד הפייסבוק של עיריית בית שמש, פנה ליאיר לפיד וכתב בעמוד שלו: "החלטתך להצטרף לפוליטיקה היא סבירה ולגיטימית. אך חבל מאוד שבדרך לקחת את תושבי בית שמש כסולם לטפס עליו, והשתמשת בנו כמקפצה לשאיפותיך הפוליטיות.

"רובם המכריע של תושבי בית שמש חפצים בדו-קיום בדרכי כבוד, וכעת נאלצים להתמודד עם להבות המחלוקת ושנאת החינם שלפידך הבעיר בבית שמש בדרכך לכנסת. אין ספק כי המחשבה לעבור לפוליטיקה לא נפלה אצלך אתמול, ולכך היה מצופה מאדם כמוך הדורש הגינות, כי לפני שיתעסק עם 'כתבות מבושלות ומתוזמנות' על בית שמש, ידגיש כי הדברים נאמרים במסגרת תעמולת בחירות של מפלגת אולפן שישי".

עוד ב-JDN:

[postim]

רוזנצוויג ציפה לקבל התייחסות רציונאלית לטענות שהעלה, אך הופתע לגלות כי הודעתו נמחקה מייד, אחרי שהספיקה לקבל תגובה אחת או שתיים.

דובר העירייה הפגוע לא התייאש ופנה אל יאיר לפיד בשנית: "מר לפיד, מחיקת הודעות בהם נמתחת עליך ביקורת קלה, אינה הדרך הנכונה להתמודד עם ביקורת ציבורית. עליך להפנים כי כבר אינך עובד בתקשורת המגמתית הסותמת פיות הדוברים בניגוד לאג'נדה אותה היא מובילה".

לפיד, או מי שמנהל את העמוד ברשת החברתית מטעמו, מחק את ההודעה מייד ואף חסם את רוזנצוויג כדי שלא יוכל להגיב שוב.

בשיחה עם JDN, מספר רוזנצוויג כי הוא מנהל דף הפייסבוק המכובד של עיריית בית שמש: "בעמוד שלנו אנשים כותבים ביקורת ופעמים אף האשמות קשות ואישיות. ובכל זאת, איני מוחק הודעות, ובוודאי שלא חוסם מגיבים. זו מהותן של הרשתות החברתיות, חבל שלפיד מפספס את הנקודה".