בעקבות הפרסומים לפיהם בעקבות לחצים מלשכת שר האוצר, רשות המיסים שוקלת האם להפעיל את חיוב הדיווח המקוון על מחזור עסקים מ- 1.5 מיליון שקלים בשנה אם לאו.

חברי ועדת הכספים, הביעו הבוקר (ג') תרעומת קשה על התנהלות שר האוצר לפיד בעניין מדיניות המיסים הן בעניין הדיווח המקוון על מס הכנסה והן בעניין העלאת מס הכנסה שהיתה צפויה החל מהראשון לינואר הקרוב,
חברי הכנסת טענו, שאין לקדם הצעות חוק שמקדם האוצר בענייני מיסים, עקב חוסר העקביות של השר.

קרא עוד:

[postim]

זעמם של חברי הכנסת נבע מהפרסומים לפיהם בעקבות לחצים מלשכת שר האוצר, רשות המיסים שוקלת האם להפעיל את חיוב הדיווח המקוון על מחזור עסקים מ- 1.5 מיליון שקלים בשנה אם לאו.

זאת בסה"כ שבוע לאחר שחברי הכנסת נקראו ע"י האוצר ורשות המיסים לקדם את החלת הדיווח המקוון בשל הצורך להילחם בהון השחור.

ח"כ יעקב ליצמן אמר כי נראה ששר האוצר משנה כיווני מדיניות בהתאם להלכי הרוח בציבור ובהתאם לשיקולי יחסי הציבור האישיים שלו.

ח"כ אלעזר שטרן אמר כי "לא יתכן שרק לפני שבוע אמרו לנו שחייבים להיאבק בהון השחור ועתה הולכים מספר צעדים אחורה".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי התראיין היום לתקשורת ואמר כי שר האוצר פגע במיליוני ילדים ואנשים במשך מספר חודשים על סמך תחזית שגויה שר, לא רוצה לחשוב מה היו עושים לי אם אני היית טועה ב40% בתחזית כזו קריטית.

"קודם כל שיוריד את המע"מ, שיקל מאנשים שאין להם לחם וחלב, שיחזירו את מה שעשקו", אמר דרעי, והוסיף "זה מממשלה שמייצגת את מדינת המרכז, היא לא מכירה את הפריפריה, היא לא מכירה את השכבות החלשות, שר האוצר לא רגיש לצרכים אלו, רק מי שגדל שם רק מי שיש לו קרוב משפחה שנמצא במצב כזה רגיש לצרכים אלו".

דרעי סיים ואמר "אם היינו בממשלה הזו מאה אחוז כזה דבר לא היה קורה, אני היית מטפל בפיטורי העובדים במשק, יש לך כסף מעבר לתחזית רוץ תטפל בעובדים המפוטרים".