בעקבות 'הדרת אתיופים' שעלה לכותרות, משה אבוטבול הכריז: "העולים מאתיופיה רצויים כאן מאוד ובבית שמש קיימת תשתית רחבה לקליטתם המושלמת"

בימים אלו בהם נשמעים סיפורים קשים על 'הדרת אתיופים' במקומות שונים בארץ, נשמע קול אחר ושונה, מראש עיריית בית שמש משה אבוטבול.

לאחר הדיון הסוער שהתקיים בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת, נפגש אבוטבול עם יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון ועם סגן מנהל המחוז במשרד הקליטה חנניה מרמור, וביקש מהם להפנות את העולים הבאים מאתיופיה לעיר בית שמש.

אבוטבול אמר כי בית שמש פתוחה לכל המגזרים, והעולים מאתיופיה הינם רצויים מאוד בבית שמש, וציין כי עיריית בית שמש משקיעה מאמצים ומשאבים רבים בקליטתם הטובה של העולים מאתיופיה.

בין היתר, בימים אלו מסתיימת בנייתו של בית הקהילה האתיופית אשר ישמש כמרכז תרבותי לבני הקהילה וכן מוקד קליטה פעיל המקיים פעילויות רבות לבני הקהילה.

בית שמש הינה עיר קולטת עליה מכל ארצות תבל, וכ-25% מתושבי העיר הינם עולים חדשים. בימים אלו אף התפרסמו נתוני העלייה של שנת 2011 והתברר שוב כי בית שמש אף מובילה בקליטת עלייה מארה"ב וקנדה.

יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון הסביר כי "בית שמש הוכיחה נתוני קליטה חברתית וחינוכית, ולא-פלא שהיא משמשת אבן שואבת לעוד ועוד עולים. העלייה לעיר תביא פיתוח כלכלי, תרבותי וחברתי, והעולים מביאים עימם סטנדרטים שרק יביאו ברכה לחברה הישראלית".

גם שרת הקליטה סופה לנדבר התייחסה לקליטת העולים מאתיופיה בעת ביקורה בבית שמש וציינה בהתרגשות כי בניגוד לערים אחרות אשר מעוניינים בעלייה של אוכלוסיה חזקה מארצות רווחה בלבד, בבית שמש מבקש ראש העיר להפנות לעירו גם עולים מארצות מצוקה וללא יוצא מן הכלל.