קארי סיים ביום שישי האחרון את ביקורו ה-11 במזרח התיכון, ונפגש פעם נוספת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן • "ישראל תשחרר עוד אסירים עד לסוף דצמבר" || צילום: AFP

ג'ון קארי, מזכיר המדינה של ארה"ב, אמר ביום שישי') כי הלו"ז שנקבע למ"ומ בין הרשות הפלסטינית לישראל עדיין עומד בעיניו, ואפשר עדיין להגיע להסכם עד לאחר אפריל. קארי הוסיף ואמר כי ישראל תשחרר עוד אסירים עד לסוף דצמבר.

קרא עוד:

[postim]

קארי אמר כי "שני הצדדים נותרו מחויבים להבטחה שלהם להישאר לשבת סביב השולחן ולנהל במרץ את המשא ומתן בחודשים שקבענו שיוקדשו לכך".

את הדברים אמר קארי בעת שסיים את ביקורו ה-11 במזרח התיכון, ונפגש פעם נוספת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "אנחנו לא מדברים בשלב זה על כל שינוי בלוח הזמנים, ושחרור קבוצת האסירים הבאה תתקיים ב-29 בדצמבר וזה מה שיקרה".

מדינת ישראל כבר שיחררה בשתי פעימות קודמות כמחצית מ-104 האסירים אותם התחייבה לשחרר במסגרת העסקה שהשיג קרי בחודש יולי כדי לאפשר את חידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים, לאחר נתק של שלוש שנים.

בכירים מהצד הישראלי וגם מהצד הפלסטיני רמזו כי למרות הביטחון שמפגין קארי, הצדדים כמעט ולא התקדמו עד כה בשיחות, מה שגם הביא את מזכיר המדינה האמריקאי לעשות ביקורים חוזרים ונשנים לאיזור.

"אנחנו ממשיכים לקוות שנוכל להשיג הסכם סופי. מדוע? כי אנחנו בטוחים לחלוטין שעבור שני הצדדים, והאיזור בכללותו, השלום יביא עימו הבשורה גדולה", אמר קרי.

ביקורו של קארי הופרע בגלל מזג האוויר, ומישראל היה אמור להמשיך לבקר בויאטנם ובפיליפינים.