מתקפת הסייבר על ישראל • אתרי אל על והבורסה נפלו • דובר חמאס: "חדירה לאתרים ישראליים - התחלה של מלחמה אלקטרונית נגד הכיבוש"

'ההאקר הסעודי' פרסם אמש (א') כי בכוונתם של האקרים פרו-פלסטינים לפרוץ לאתרי הבורסה וחברת התעופה הישראלית 'אל על'.

בדיקת jdn מהבוקר מעלה כי מי שניסה להיכנס לאתר אל על, נתקל בהודעה על כך שהאתר לא זמין. אתר הבורסה הופל אף הוא, אך בשעות האחרונות שב לפעול חלקית ובצורה 'מקרטעת'.

כזכור, 'ההאקר הסעודי' הצליח להדליף לרשת עשרות אלפי מספרי כרטיסי אשראי של ישראלים. לאחר שזילזלו בהצלחתו המפוקפקת, פרסם ההאקר רשימה נוספת של פרטי כרטיסי אשראי ישראליים.

עוד באתר:

[postim]

בעקבות המקרה החליט האקר אחר ("ישראלי שחי במקום כלשהו בעולם", כלשונו), לפרסם רשימה של אלפי כרטיסי אשראי וכן ססמאות של אנשים מסעודיה ואיראן.

על רקע הדברים צוטט דובר תנועת חמאס: "אני מצדיע לכל אחד שמתנגד לכיבוש הישראלי ומתקיף את אתרי האינטרנט הישראליים. חדירה לאתרים ישראליים מהווה פתיחה של חזית חדשה בהתנגדות, והתחלה של מלחמה אלקטרונית נגד הכיבוש הישראלי".

ממשרד ראש הממשלה – שהודיע לפני מספר חודשים כי ישראל מקימה 'מטה סייבר לאומי' שיעסוק בלוחמה האלקטרונית ברשת – נמסר כי המטה עדיין לא החל לפעול והוא בשלבי הקמה.

עוד אמרו בלשכת נתניהו, כי מטה הסייבר לא יפעל לבדו לבלום נסיונות פריצה לאתרים ישראליים, אלא יתאם וידריך את כל הגורמים הנוגעים בדבר על מנת להבטיח את חסינות האתרים בישראל.