יורם קניוק - רכש חדש ומוערך ל-ynet חזר לאתר וואלה לאחר שהעז להתבטא נגד יאיר לפיד במאמר שנפסל מיידית בעריכה

נגד לפיד? אתה שרוף: יורם קניוק – סופר מוערך ביותר בקרב הציבור הכללי, התפטר מעבודתו החדשה ב-ynet לאחר שעורך הדעות באתר הנחשב במדינה פסל את טורו. הסיבה: הוא העז לכתוב נגד יאיר לפיד.

קניוק, אשר מפרסם טורי דעה נחשבים באתר וואלה, עבר רק לאחרונה לפרסם את טוריו ב-ynet משיקולי רייטינג.

במאמר הראשון שהעביר לאתר הוא ביטא באופן יותר מדי טוב את עמדתו נגד כניסתו של יאיר לפיד לביצה הפוליטית.

המאמר נגד את הקו התומך של Ynet בלפיד החדש, והוא נפסל בעריכה. בתגובה החליט קניוק על חזרתו לוואלה. כך פורסם ב-TheMarker.

קרא עוד:

[postim]

המאמר שביקש קניוק לפרסם באתר נשא את הכותרת "על ההבדל בין נועם שליט ליאיר לפיד", ועסק בשני המצטרפים החדשים לפוליטיקה הישראלית: העיתונאי לשעבר שמפרסם טור קבוע במוסף '7 ימים', ואביו של החייל הפדוי – נועם שליט, שהצטרף למפלגת העבודה.

"לפיד מקים מפלגה שמחפשת מדוע היא מפלגה"

במאמרו מפקפק קניוק ביכולותיו של לפיד, ומביע הערכה לדרכם של שליט ושל יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ.

בין היתר כתב קניוק: "לפיד הולך לפוליטיקה מפני שיש פוליטיקה. באותה העת, היפוכו, נועם שליט, מצטרף למפלגה קיימת שהקימה מדינה – העתיד שייך לערכים שיחימוביץ מנסה לחדשם כקדם. לפיד מקים מפלגה שמחפשת מדוע היא מפלגה".

"רציתי לחזור ל-ynet שבו כבר כתבתי בעבר", אמר קניוק. "מי שכותב מאמרים רוצה שיהיו לו יותר קוראים. זאת למרות שהיה לי נורא טוב בוואלה, יש שם אנשים נעימים שלא נוגעים במה שכותבים".

סתימת פיות?

קניוק הוסיף: "המאמר הראשון שכתבתי היה המאמר על לפיד ושליט, ועורך הדעות ב-ynet לא רצה לקבל אותו. הוא היה נחמד ואמר שהמאמר כתוב לא רע.

"אין לי שום כעס עליו, אני מאוד מעריך אותו, אבל חזרתי סופית לוואלה. אמרתי שאני לא רוצה לעמוד בפני מצב שבו לא רוצים לפרסם רשימה שלי.

"אני אשאר עם פחות קוראים אבל יותר שקט. אין לי שום תלונה לא לזה ולא לזה, אני מחבב מאוד את שניהם. ביהירותי כי רבה או בטיפשותי כי רבה – רציתי יותר קוראים".

ואנחנו נשאל: החברים של לפיד בתקשורת החליטו כבר מעכשיו ל'אתרג' אותו?

ואנחנו נגיד: לפני שאתם 'יוצאים' על הציבור החרדי, תגידו, למי אתם קוראים איראן?