בשורה לירושלמים: אושרה תכנית לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה בירושלים

המשמעות: רבבות משפחות תוכלנה להרחיב את הדירות שלהן ולהוסיף ממ"ד ומעלית בעלות נמוכה • בתמורה יקבלו היזמים רשות לבנות דירות נוספות על הגגות או מתחת לבניינים.

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, אישרה תכנית  לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

התכנית מתווה מסגרת תכנונית להוצאת היתרים לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה בתחום העיר ירושלים,  תוך שמירה על המרקם ההיסטורי הייחודי של שכונות מרכז העיר והתייחסות ייחודית לאזורים המיועדים לחידוש עירוני, מבלי  למנוע באזורים אלה תכנון כולל ומקיף בעתיד.

התכנית, אשר הוכנה מתוקף סעיף 23 לתמ"א 38, נותנת מענה לצורך בחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, תוך התייחסות למאפיינים הייחודיים של העיר ירושלים ותוך התייחסות להבדלים בין חלקי העיר השונים.

ממשרד הפנים נמסר שהתכנית יוצרת  איזון ראוי בין כלל האינטרסים העומדים על הפרק, ובהם חיזוק מבנים בפני רעידת אדמה, הקמת ממ"דים, שמירה על הצביון והמרקם הייחודי של חלק משכונות העיר, עידוד תהליכי התחדשות עירונית באזורים המתאימים לכך ושמירה על מדיניות התכנון העירונית.

הוועדה סברה בהחלטתה כי נוכח הרגישות והזהירות בה יש לנהוג בעיר ההיסטורית, המהווה את לב ליבה הפועם של העיר ירושלים והרוויה בערכי שימור ובמבנים אופייניים לסגנונות אדריכליים שיש לשמרם, יצרה התכנית התייחסות מאוזנת, המאפשרת בעת הכנת תכניות מפורטות ותכניות מדיניות לשכונות העיר ההיסטורית ולאזורי שימור, חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה ללא פגיעה מהותית באזורים אלה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell