תושבים בלוד הפגינו: "ערבים פגעו במכוניות על רקע לאומני"

תושביה הדתיים של שכונת רמת אלישיב בלוד הפגינו במוצאי השבת בדרישה שהמשטרה תפעל ללכוד את העבריינים ולהחזיר את תחושת הביטחון לתושבי לוד היהודים.

בבוקרה של השבת קודש, גילו תושבי שכונת רמת אלישיב בלוד, בה מתגוררים חברי הגרעין התורני, כי במהלך הלילה נוקבו בסכין צמיגי 15 מכוניות שחנו ברחוב גולומב וברחוב כצנלסון. כל המכוניות הן בבעלותם של תושביה הדתיים של השכונה ואורחיהם. לחלקן נוקבו 4 צמיגים ולחלקן 2 צמיגים. שוטרים שהגיעו למקום מסרו כי נעשתה הבחנה בין מכוניות של יהודים הגרים במקום למכוניות של ערבים שחנו בסמוך.

קרא עוד:

[postim]

תושבי השכונה מציינים כי זה לא המקרה הראשון של התנכלות לרכבי היהודים בשכונה, כשלאחרונה נופצו שמשותיהן של מכוניות באזור בצורה שלא הותירה ספק שנעשתה על רקע לאומני.

בעקבות התקרית, יצאו התושבים במוצאי השבת להפגנה בכביש כצנלסון בעיר, וחסמו אותו תוך שהם דורשים מהמשטרה להגביר את תחושת הביטחון של תושבי לוד היהודים. למקום הגיעו כוחות משטרה רבים, ומפקד תחנת לוד אף שוחח עם התושבים ושמע את מצוקותיהם. מנכ"ל עיריית לוד אף הודיע כי התושבים שרכביהם נפגעו, יקבלו פיצוי.

בהודעה שפרסמה המשטרה נאמר כי במהלך ליל השבת נוקבו צמיגים של כ-15 מכוניות בשכונת אלישיב בלוד. במוצאי שבת התקיימה הפגנה קטנה שפוזרה והסתיימה. אין עצורים ולא ידוע מה הרקע. המשטרה חוקרת".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן