למרות הקמפיין התקשורתי: בג"ץ דחה את העתירה נגד 'חוק גרוניס'

מכה לתקשורת? • השופטים: "החקיקה משנת 2007 שהטילה מלכתחילה את מגבלת הזמן - חקיקה פרסונאלית"

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

המתקפה התקשורתית נגד "החוקים ההזויים של הימין" נעצרה היום (ג') בבג"ץ, וקיבלה חותמת רשמית וסופית.

בג"ץ דחה הבוקר את העתירה שהגישה התנועה למען איכות השלטון נגד חוקיותו של 'חוק גרוניס'. השופטים קבעו בפסיקתם כי "התיקון לחוק, החזיר עטרה ליושנה – מינוי הנשיא או הנשיאה על פי בכיריותם: ודאות, הבאה למנוע פזילה אל עבר הלא נודע – על כל מגרעותיה".

העתירה הוגשה בשבוע שעבר על ידי עו"ד אליעד שרגא מהתנועה לאיכות השלטון, לאחר אישור החוק בכנסת שזכה לכינוי "חוק גרוניס".

עוד באתר:

[postim]

מדובר בתיקון לחוק בתי המשפט 2012, המבטל את מגבלת שלוש השנים לגבי בחירתו של נשיא בית המשפט העליון כשלמעשה הוא מכשיר ומאפשר את מינוי של שופט העליון אשר גרוניס לכהונת נשיא בית המשפט העליון.

בתנועה לאיכות השלטון טענו כי מדובר בחוק פרסונאלי שלצד חוקים נוספים שעברו לאחרונה בכנסת מערער את אמון הציבור במערכת המשפט וביקשו למנוע את המשך הסדרתו של החוק בשל "אי חוקיותו".

לאחר דיון בעתירה, קבעו היום השופטים אליעזר ריבלין, עדנה ארבל ואליקים רובינשטיין, כי הם דוחים את העתירה וציינו כי לא מצאו עילה באשר לאי חוקיותו של התיקון לחוק.

"החקיקה הפרסונאלית היא ב-2007"

הטענה כי מדובר בחקיקה פרסונאלית, כך לפי פסק הדין, יכולה הייתה להיטען לגבי החוק משנת 2007 שלפיו הוטלה מגבלת זמן על בחירת הנשיא.

בהסתמך על עמדת הכנסת ועמדת שר המשפטים, קבעו השופטים כי כי עוד בשנת 2007 ניתן היה לנבא במדויק את ההשלכות של הוספת הדרישה לתקופת כהונה מינימאלית של המועמד להיות נשיא, וכי התיקון משנת 2007, הוא "חוק גרוניס", שכן תוצאתו האחת הייתה מניעת בחירתו לכהונת נשיא של השופט גרוניס.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell