רב מעללים • הסיפור שהצחיק את חברי הוועדה בדיון על כרטיס 'רב קו'

בשעה זו נערך דיון סוער בוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ אורי מקלב • אזרח צרפתי סיפר את סיפורו האישי והנוכחים צחקו בקול גדול • איך זה קשור למקלב?

בשעה זו (ג') נערך דיון נוקב וחריף בוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), ובשיתוף ועדת משנה לתחבורה ציבורית בראשות ח"כ ישראל אייכלר ודוד אזולאי, כאשר הנושא העומד על הפרק הוא התקלות במערכת 'רב קו' בתחבורה הציבורית.

בוועדה משתתפים נציגי השכונות שמביאים את דבר התושבים, משתמשי התחבורה הציבורית בירושלים. הטענות: חברת סיטיפס עושקת את הנוסעים ומעמידה פקחים בכל התחנות למרות שהמכונות עדיין לא מזהות את הכרטיסים.

הפקחים מייצרים מצב של חוסר נוחות ואי נעימות בקרב נוסעים תמימים, המעזים להשתמש בכרטיס רב קו פגום, שלא באשמתם. הנוסעים המבולבלים ננזפים ולעתים אף נקנסים.

"אמרו לי לשלוח לאחד בשם מקלב"

תייר צרפתי סיפר בגמגום במהלך הוועדה כי הוא ביקש לשלם במכונה לפני הרכבת הקלה ולא עבדה. מישהו אמר לו שיעלה וישלם לפקח לכשיעלה. כאשר הפקח הגיע הוא ביקש תעודת זהות ואמר לו שהוא אזרח צרפתי ויש לו דרכון. בסופו של דבר, הפקח ביקש תעודת זהות של אשתו ורשם 2 דו"חות על שמה.

"שילמת כבר את הדוחות", התעניין ח"כ אזולאי.

"לא", ענה הצרפתי. "אנשים אמרו לי שלא צריך לשלם, רק שאשלח למישהו בשם אורי מקלב". חברי הוועדה התפרצו בצחוק גדול.

ח"כ יעקב (כצל'ה) כ"ץ: "הוא חבר כנסת שיושב פה, אתה יודע? כל הכבוד לח"כ מקלב".

ציטוטים מפי חברי הכנסת בוועדה

ח"כ מקלב: "זה לא רב קו, מדובר בכרטיס רב מעללים". ח"כ שמאלוב ברקוביץ (קדימה) המשתתפת בוועדה התרשם מהטענות ואמר: "צריך להפסיק את פעילות הפקחים לאלתר. זה נהיה סיטי בנק ולא סיטי פס".

נוסעים ששוחחו בשבוע האחרון עם JDN הביעו תרעומת נגד מדיניות חברות התחבורה הציבורית והאשימו את החברות בעוול שנגרם להם, כלשונם.

הוועדה לפניות הציבור בראשות ח"כ דוד אזולאי החליטה לצאת לסיור בשטח כדי לבחון את הבעיות מקרוב. אנו נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות בפרשה, ונביא את תגובות החברות אם וכאשר תהיינה.

4 תגובות

חזק!
אחד הסיפורים היפים מהכנסת הישראלית

כל הכבוד למקלב!!!

יש מספיק הזדמנויות אין ספור לצלם את הרב מקלב בפעילות למען האזרח וזאת גם בלי פוטושופ…
בבקשה.

זאת שיטתם של הנוכלים בעלי הרכבת הקלה בחסות העיריה ומדינת ישראל. גם עלי עטו הפקחים וקנסו אותי בסכום השערורייתי של 180 + 6.60 לי ולאשתי, לאחר שעליתי עם משפחתי לרכבת מבלי לדעת שעלי להחתים את הכרטיסים שאך קניתי לפני מספר דקות. הפקחים אורבים לתיירים וללא מקומיים שאינם מודעים לנוהל החתמת הכרטיס. ברור להם שאין כאן כוונת מירמה, אלא טעות בתום לב. חוסר תום הלב הוא מצידם של הפקחים ושולחיהם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן