בחסדי שמים מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה מעל שמי אילת • ארגון 'אנסאר בית אל מקדס' לקח על עצמו את אחריות הירי

מערכת 'כיפת ברזל' יירטה בליל שבת רקטה שנורתה לכיוון העיר אילת. תושבים דיווחו על שני פיצוצים שנשמעו, אך מבדיקה שנערכה עולה כי ככל הנראה נורתה רק רקטה אחת לעבר העיר.

קרא עוד:

[postim]

כשלושים שניות לפני היירוט החרידה אזעקה את העיר, והתושבים מיהרו להתמגן בהתאם להנחיות פיקוד העורף. גורמים ביטחוניים מסרו כי הרקטה נורתה מחצי האי סיני, ובחסדי שמים גם הפעם הסתיים הירי ללא נפגעים בנפש או ברכוש.

ארגון הטרור 'אנסאר בית אל מקדס' שהפך בתקופה האחרונה לדומיננטי מאוד בחצי האי סיני, קיבל על עצמו אחריות לירי, והבהיר כי מדובר בתגובה לשיתוף הפעולה של"השלטון המצרי הבוגד, עם המשטר הציוני".

בהודעה נאמר כי ההפצצות שביצע צה"ל בשבוע האחרון ברצועת עזה מעידות על כך שממשלת מצרים הפנתה את גבה לעם הפלסטיני ומאפשרת לציונים לתקוף יעדים של פלסטינים. בהודעה נאמר עוד "שום דבר לא יעצור אותנו מלהמשיך ולפגוע בציונים".

בתחילת השבוע שעבר נורו רקטות לעבר אילת, וגם באותו המטח לא נגרם נזק ולא היו נפגעים בנפש. עם זאת, תושבי אילת מתלוננים על כך שהירי לעבר עירם מתקבל על ידי מערכת הביטחון בהבנה, וכי ממשלת ישראל אינה נוקטת בצעדי תגובה כדי להעניש את האחראים לירי. "אנחנו נכנסו לטווח הטילים והממשלה לא עושה דבר כדי לעצור את זה" הלינו התושבים.