תמיכה בלתי צפויה בחרדים: ראש הממשלה אמר היום כי הוא מאמין שאצלנו לא ישבו בכלא על לימוד תורה, ואילו במר"צ יוצאים למאבק בעד לומדי התורה.

במהלך ישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בקצרה גם לנושא חוק הגיוס, ואמר: "אני מאמין שאצלנו לא ישבו בכלא על לימוד תורה".

קרא עוד:

[postim]

אין ספק כי מדובר בהצהרה חשובה שנשמעה מפיו של ראש הממשלה אודות כוונותיו בנושא גזרת הגיוס, ובהחלט אפשר לזקוף אותה למרתון הפגישות שערך עם יו"ר דגל התורה ח"כ הרב משה גפני.

אלא שבעוד נתניהו שפעם החשיב את עצמו "טוב ליהודים" מסתפק באמירות כלליות וחושש להיכנס לעימות חזיתי עם שר האוצר היהיר, דווקא סיעת מר"צ מתגייסת במרץ רב לטובת החרדים.

לפני זמן קצר הודיעה סיעת מר"צ כי היא מתנגדת בחריפות לחוק הגיוס, וכי בכוונתה להיאבק בו כמיטב יכולתה.

יו"ר הסיעה ח"כ זהבה גלאון אמרה כי: "אין ספק שהחוק אינו דמוקרטי". ח"כ תמר זנדברג, גם היא מסיעת מר"צ והנציגה מטעם הסיעה בוועדת שקד, אף הגישה את הסתייגויותיה של הסיעה מהחוק שמבקשת הקואליציה להעביר.

בכירים ביהדות התורה ובש"ס אמרו בתגובה כי על כגון אלו הם מברכים בכל פה, וכי הם מקווים שבעקבות מר"צ תצעד גם סיעת העבודה ותתנגד באופן מוצהר לחוק הגיוס במתכונתו המסתמנת.

"במידה וזה מה שיקרה, יהיה לנו קל יותר ללחוץ את ראש הממשלה לקיר, ונוכל לצפות מסיעת הבית היהודי או לפחות מהחלק היותר דתי שלה, שיפילו את החוק שמבקש לפיד להעביר".

לדבריהם, הצורה שבה נכנעת סיעת הבית היהודי לתכתיביו של בנט מלמדת על אחת משתי האפשרויות: או שסיעת הבית היהודי מוכיחה כי בינה ובין יהדות פעורה תהום עמוקה, או שהיא מוכיחה שבינה ובין השלטון במדינה פעורה תהום עמוקה עוד יותר, כאשר היא נאלצת להיכנע לגחמות והקפריזות של שר האוצר שמשטה בראש הממשלה ובשותפיו הקואליציוניים, ונאבק בכל כוחו בחרדים כדי לחפות על כישלונותיו המהדהדים בנושאים הכלכליים.

"לפיד קורא את הטוקבקים והתגובות שהוא מקבל מהציבור מעודדות אותו להמשיך ולדרוס את החרדים. זה מוסיף לו הרבה חיזוק והאגו שלו מתנפח מיום ליום. מה שהוא לא מבין זה שאותם טוקבקיסטים, חלקם עושים זאת בתשלום וחלקם עושים זאת מתוך מטרה לעודד אותו לכיוון הזה, אבל מחר הם יתקפו אותו כשהוא יעלה שוב את המס על העראק או על רכבי היוקרה".