עיריית ירושלים החריבה בית כנסת: "לב יהודי לא מסוגל"

בית כנסת שנבנה בשטח של דירה פרטית בשכונת גילה נהרס הבוקר על ידי עיריית ירושלים משום שנבנה שלא כחוק. חבר העירייה מוחים: "עשרות מסגדים נבנו שלא כחוק ואף אחד לא העז לגעת בהם". ההריסה הופסקה בעיצומה לאחר צו מבית המשפט שדן כעת בנושא.

תושבי שכונת גילה בירושלים נדהמו הבוקר לגלות כי העירייה שאמורה להעניק להם שירותים, כולל שירותי דת, בחרה להרוס בית כנסת שנבנה בשכונה.

ההריסה בוצעה לאחר שבית הכנסת נבנה שלא כחוק, בחצר של בית פרטי. פעולות שנעשו על ידי בעלי המקום כדי לאשר לאחר מעשה את הבנייה נתקלו בקיר אטום.

חברי מועצת העיר רמי לוי, מיכאל מלכיאלי ואריה קינג הגיעו לפני זמן קצר למקום הריסת בית הכנסת, והביעו את הזעזוע שהם חשים לנוכח ההריסה.

חבר מועצת העיר אריה קינג אמר: "צריך לעשות קריעה כשרואים כאלה דברים. יש בעיר עשרות מסגדים לא חוקיים על אדמות פרטיות וציבוריות ואף אחד לא נוגע בהם בגלל 'רגישות' והתחשבות במוסלמים. אבל כשמדובר בהתחשבות ביהודים, מישהו שם חושב שזה לא מספיק".

חבר המועצה מיכאל מלכיאלי הוסיף: "כואב הלב לראות הריסת בית הכנסת. אלו מחזות שלב אדם יהודי לא מסוגל לראות".

התושבים בשכונה מחו על הפעולות שביצעה העירייה ועל הריסת בית הכנסת. לדבריהם "העירייה היתה צריכה לתמוך בבית הכנסת ולא להרוס אותו. זה לא שמישהו קם בבוקר והחליט לבנות בית כנסת. זה היה צורך, אנשים כאן מתקרבים לדת ומעוניינים להתפלל בקביעות במקום ראוי וסמוך לבתיהם. עצוב מאוד לראות מה קורה כאן. זה פשוט מקומם".

בעקבות פעילותם של שלושת חברי המועצה האמורים, הוציא בית המשפט צו להפסקת ההריסה, ובשעות אלו נערך דיון בנושא בבית המשפט, כשהתושבים מבקשים להורות על עצירה מוחלטת של ההריסה ואילו העירייה מעוניינת לסיים את הרס בית הכנסת.

6 תגובות

."אזכרה אלוקים ואהמיה
בראותי כל עיר על תילה בנויה
ועיר האלוקים מושפלת עד שאול תחתיה…"

לא לשכוח.
יכל להיות ראש עיר בתמיכת מפלגות החרדים.
אבל האמת היא שגם כשלופוליאנסקי היה ראש עיר הוא הפעיל הליכים נגד בתי כנסת שנבנו שלא כחוק.
אז אולי כדאי שיבוא משיח

באלעד זה גם קרה

זה לא חכמה לבנות בית כנסת על דעת שיש סיכוי להריסה, ולסמוך על ליבם של יהודים, מי שעושה כזה דבר צריך לקחת בחשבון את החילול ה' שגורם ולא יכול לומר שידיו לא במעל הזה!
בית כנסת צריך להבנות חוקית במידת האפשר כיון שהוא משמש מקום לקידוש ה' ולא להיפך ח"ו.

האחריות מוטלת על בוני בית הכנסת שבנאוהו במקום שעשוי להיהרס "כיון דעביד למיכתת – כתותי מיכתת שיעוריה". על מפיצי היהדות בכל מקום לדעת שזו לא חכמה לבנות בית'כנסת ויאללה. עליהם לדאוג לאישורים. ומה שהעיריה לא מקצה שטחים זו בעיה אחת. לא פותרים בעיה ע"י הכפלתה. זו הדרך לכאוס.

גם באלעד הרסו. מה ההבדל ??? יצילנו ה'

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן