הבה"ח יוסף מלר למד בישיבת חברון. הוא טבע היום אחה"צ בעת שרחץ עם חבריו במעיין הסמוך ליישוב בית זית שליד ירושלים. חבריו ההמומים מספרים כי היה הוגה בתורה במשך שעות ארוכות ברציפות וללא הפסק. יהי זכרו ברוך.

אבל כבד ירד היום אחה"צ על ישיבת 'חברון' שבשכונת גבעת מרדכי בירושלים, עם פטירתו הטראגית של הבה"ח יהונתן מלר ז"ל.

זאת, בתוך שלושים ימי האבל אחרי פטירתם של הגאון רבי יצחק לנדא מראשי הישיבה והרה"ח ר' שמואל פילמר ז"ל שהיה מנהלה של הישיבה בעבר.

המנוח יצא היום אחה"צ עם קומת מחבריו להתאוורר בסביבות ירושלים, ולאחר מסלול הליכה קצר הם השתכשכו במימי המעיין הסמוך ליישוב בית זית.

כעבור זמן מה הבחינו חבריו בהיעדרו ופנו לחפש אותו בסביבה. משלא מצאו אותו הבינו שהוא ככל הנראה טבע בתוך המעיין. כוחות חילוץ והצלה הוזעקו למקום, ולאחר חיפושים מצאו את גופתו בקרקעית המים.

חבריו לספסל הלימודים מספרים כי הוא היה תלמיד חכם אמיתי, ונועד לגדולות. לדבריהם יהונתן ז"ל היה מיחידי סגולה, והיה יושב והוגה בתורה במשך שעות ארוכות ברציפות ללא הפסק.

גם היום לפני שיצא לטיול הקצר, ביקש מאחד מחבריו שיביא עבורו גמרא קטנה, כדי שיוכל להגות בתורה בדרך אל הטיול וממנו.

הבחורים ההמומים אומרים כי עצם הנסיעה שלו לטיול תמוהה מאוד, ואין זה אלא מפני שגורלו נחתם למוות בטביעה, ועל כן הוליכו אותו רגליו אל מחות לכתלי בית המדרש בניגוד להרגלו.

המנוח היה בנם של הרב הרב יוסף מלר, והגב' חמדה לבית גליק, משכונת גבעת שאול בירושלים. הוא היה קרוב משפחתה של משפחת גרוס שאיבדה את שתי בנותיה ב'אסון ההדברה' בירושלים, שהתרחש בסמיכות לישיבת חברון בה למד.

הלווייתו תצא הערב בשעה 23:00 מבית ההספדים של קהילות ירושלים בהר המנוחות.

ת.נ.צ.ב.ה