תושבים בכל רחבי אשדוד מתלוננים על ריח חריף של גז | צוותי כיבוי וצוותים של המשרד להגנת הסביבה סיירו ברחבי העיר בניסיון לאתר את מקור הריח | מאות הורים נקראו לאסוף את ילדיהם ממוסדות הלימוד לאחר שלא חשו בטוב.

ריח חריף של גז מורגש בשעות אלו בכל רחבי אשדוד, ומספר תלונות בנושא התקבלו גם מצד תושבי גן יבנה השוכן ממזרח לעיר.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי מקור הריח הוא בספינה שפרקה חומר לים ממערב לחופי אשדוד. על פי ההודעה לא מדובר במצב שמסכן את התושבים והעיר יכולה להמשיך ולהתנהל בצורה שגרתית.

עד כה דווח על מאות הורים שנקראו לבתי הספר כדי לאסוף את ילדיהם לאחר שלא חשו בטוב, וסבלו מכאבי ראש ומצריבות בעיניים. הרשויות הנחו את מנהלי בתי הספר לאוור את הכיתות, וקראו לתושבים לנהוג באופן דומה לגבי חדרי הבית.

קודם לכן נערכה בדיקה נמרצת בניסיון לאתר את מקור הריח. משירותי הכבאות באשדוד נמסר כי כל ניידות הכיבוי מסיירות בעיר בניסיון לאתר את מקור הריח, ואילו במשרד להגנת הסביבה אמרו כי פקידי המשרד יצרו קשר עם המפעלים הגדולים באשדוד ובסביבתה על מנת לברר אם היתה דליפה כלשהי במפעל שלהם.

לנוכח האמור, הועלתה הערכה כי ייתכן ומדובר בדליפה מאסיבית של גז מאסדת הקידוח הנמצאת בים ממערב לאשדוד, וכיוון החקירה הזה נבדק ונשלל.

העובדה שהדיווחים על ריח של גז בגן יבנה התחילו להגיע כחצי שעה לאחר שהחלו לזרום הדיווחים על הריח באשדוד, מלמדת כי הריח נע ממערב למזרח, מה שחיזק את ההערכה כי מקור הדליפה הוא בים. ואכן התברר בתום הבדיקה כי מקור הריח הוא מהים אך לא מאסדת קידוח אלא מאוניה שפרקה חומר לתוך הים.