הגאון רבי שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, ומי שנחשב לאחת הדמויות הרבניות המשפיעות יותר בקרב הציונות הדתית הודיע כי הוא מתכוון להשתתף בעצרת המחאה נגד גזרת הגיוס | "רוב הח"כים בבית היהודי יצביעו נגד החוק".

רבה של צפת, הגאון רבי שמואל אליהו, ממנהיגי הציונות הדתית, אמר הערב בראיון לעיתונאי אבי מימרן, כי בכוונתו ליטול חלק בעצרת התפילה והזעקה נגד גזרת הגיוס.

קרא עוד:

[postim]

"אני אגיע לעצרת ואני קורא גם לאחרים להגיע" אמר. "אי אפשר לתת לממשלה לעשות הפרד ומשול. אני בשיחות עם רוב חברי הבית היהודי והם הודיעו חד משמעית לבנט, שיצביעו נגד החוק אם יפגע בחרדים ועולם התורה".

למרות דבריו של הרב אליהו, עד כה לא נשמעו קולות בולטים בסיעת הבית היהודי שתקפו את ההחלטה לכלול סנקציות פליליות בחוק המנוסח על ידי ועדת שקד.

יתירה מזאת, כל חברי הבית היהודי הסכימו מלכתחילה להטיל סנקציות כלכליות על לומדי התורה, והוויכוח התנהל רק בנושא הטלת הסנקציות הפליליות.

עמדתה של הסיעה אומנם היתה להימנע מהטלת סנקציות פליליות, אך בפועל כאשר קיבל ראש הממשלה החלטה להטיל סנקציות פליליות, נציגת הבית היהודי ויו"ר הוועדה ח"כ שקד, לא הצביעה נגד הסעיף הזה, והסתפקה בהימנעות מהצבעה.