חוק הגיוס יובא להצבעה ביום רביעי הבא

הבוקר נערך הדיון האחרון של ועדת שקד, במהלכו נדחו כל ההתנגדויות האחרונות והושלם ניסוח החוק | ח"כ הרב מאיר פרוש יצא בזעם מהדיון והפטיר: "פעם היינו חברים" | ח"כ הרב גפני: נתניהו ושקד שיקרו לנו, "יבוא יום נקם ושילם".

הדיון האחרון של ועדת שקד הסתיים לפני זמן קצר, ובכך נקבע באופן סופי נוסח החוק. חוק הגיוס עצמו יובא להצבעה במליאת הכנסת ביום רביעי י' אדר ב'.

במהלך הדיון האחרון דרש ח"כ הרב מאיר פרוש להוציא ממנו את הסעיף הקובע כי המתמידים יהיו פטורים משירות בצה"ל.

"אפילו ועד הישיבות לא מעוניין בסעיף הזה, איך נדע לקבוע מי מתמיד ומי לא?" הוא תהה. "לא היה ואין שום הסדר בינינו ובינכם, אז בבקשה אל תנסו להציג את זה כאילו יש הסדר וכאילו התפרשתם ואפשרתם למתמידים להמשיך וללמוד".

הצעתו של הרב פרוש נדחתה ברוב קולות, וכך גם הצעה של ח"כ יוגב לשנות את הסעיף המטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה, בטענה כי מדובר בסעיף בעייתי ורגיש מאוד.

ח"כ ניסים זאב הצטרף לדבריו של הרב פרוש ותהה "איך נוכל לחלק את המתמידים בין אשכנזים וספרדים?".

לאחר שנדחתה הצעתו שלך הרב פרוש הוא יצא בזעם מהאוטלם, והפטיר: "פעם היינו חברים". מאוחר יותר הוא הוסיף ואמר כי "חורבן הבית ייזכר לדיראון עולם ויירשם על שמה של מפלגת הבית היהודי שבגדה בערכיה ובבוחריה".

ח"כ הרב משה גפני תקף גם הוא בחריפות את הוועדה ואת סיעת הבית היהודי בראשותו של השר נפתלי בנט: "לא הופתענו מהבגידה של סיעת הבית היהודי ויושבת ראש הוועדה. היינו בועדה כדי לשנות דברים ולמזער נזקים, ואף אם היו דברים שהצלחנו לשנות, בנושאים המרכזיים נכנע הבית היהודי ונכנעה איילת שקד לגחמותיו של עופר שלח".

גפני השתלח אישית בח"כ שקד: "יושבת ראש הוועדה התחייבה לחבריי ולי שלא תהיינה סנקציות פליליות, כמו גם ראש הממשלה, ובסופו של דבר התברר כי 'פיהם דיבר שווא וימינם ימין שקר'.

"אף אם החוק במתכונתו הנוכחית מדבר על יישום בעוד למעלה מ-3 שנים, לא יהיה תלמיד ישיבה ואברך כולל אחד שכתוצאה מהחוק הזה יעזוב את לימודו ויתגייס. לא לשירות צבאי ולא לשירות אזרחי. קלונה של סיעת הבית היהודי התגלה לכל העולם, ידענו גם קודם שזאת הסיעה הכי סקטוריאלית שדואגת רק לעצמה. אין לה ערבות כלל ישראלית וכל הממלכתיות שלה מסתכמת בדאגה לכספים ייחודיים רק להם, למוסדותיהם ולהתנחלויות שלהם.

"הדבר היחיד שהם נלחמו עבורו היה עבור עצמם, ועופר שלח הודה שהסכים לוותר על השחיתות במוסדות ההסדר תמורת הפללת לומדי התורה החרדים. יבוא יום נקם ושילם" סיים גפני.

3 תגובות

אידן נקמה. אסור לוותר לאויבנו מהבית הגויי. לנקום בהם נקמה כואבת.

לא מתאים לדתי-חרדי להכריז-להבטיח "לי נקם ושלם". הן נצטווינו "לא תקום ו[אף] לא תטור".
גם ידוע שבפוליטיקה הכל אפשרי והכל מתהפך. הצהרות, הבטחות ושבועות שלעולם לא נרים יד להצביע.. לעולם לא נשב עם…. , נמחות ונמסות ביי"ש (סליחה, בשמפניה) של חתימת ההסכם הקואליציוני. אם כן, מה בצע להתרברב "לי נקם ושלם" ?
אגב, דומני שיום י' באדר, הוא גם יום הזעם (חב"ד מזכירים זאת) של חוק "מיהו יהודי" בשנת תש"ל.

כנסו בהם!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן