כ-60 רקטות נורו לעבר ישובים בדרום הארץ. כיפת ברזל יירטה שלושה מהן • תושבי עוטף עזה הונחו להישאר בחדרים ממוגנים • נתניהו: "נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל בדרום ובכל הארץ".

תושבי הדרום מודאגים: מטח רקטות נורה אל עבר יישובי עוטף עזה ואל עבר מועצות אזוריות סמוכות. לא דווח על נפגעים.

קרא עוד:

[postim]

עדכון 20:10 – כוחות השיריון של צה"ל הגיב למטחי הרקטות, וירה מטנקים אל שתי תשתיות טרור ברצועת עזה. תשתית אחת בדרום הרצועה והשניה בצפונה.

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת בריטניה "צה"ל מגיב בעוצמה על הירי על אזרחי ישראל מצד הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה", עדכן נתניהו. "אם לא יהיה שקט בדרום, יהיה רעש בעזה, וזה בלשון המעטה. אני קורא לתושבי הדרום לפעול לפי ההנחיות. צה"ל יעשה את העבודה".

עדכון 18:30 – יותר מ-60 רקטות כבר נורו אל שטח ישראל, מדובר במטח הכבד ביותר מאז מבצע 'עמוד ענן'. ב"ה עד כה לא היו נפגעים.

גורם בצה"ל אמר כי הירי הוא "הפרה גסה וחמורה של ההבנות עם חמאס ברצועת עזה, ומערכת הביטחון וצה"ל ישקלו את אופי התגובה".

לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו "נראה שמטחי הרקטות באים בתגובה לפעולות הסיכול שלנו אתמול (בה נהרגו 3 פלשתינים שעסקו בפעילות טרור מ.ה.). נמשיך לסכל ולפגוע באלה שרוצים לפגוע בנו, ונפעל נגדם בעצמה רבה.

"בשנה האחרונה מספר הרקטות מעזה הוא הנמוך ביותר מזה עשור, אבל אנחנו לא מסתפקים בזה. נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל בדרום ובכל הארץ".

בקרב שרי הממשלה מתגלעת מחלוקת קשה על הדרך בה על המדינה להגיב, שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי "אין מנוס מכיבוש מלא של הרצועה". ליברמן הוסיף בריאיון לערוץ 2 כי יש בעזה סליקים ומצבורים של נשק והיא "בת ערובה בידי קבוצת מחבלים".

שר החוץ הדגיש כי "שום מדינה ריבונית לא יכולה להשלים עם מצב שעשרות טילים נוחתים על הערים, הכפרים והקיבוצים השלווים. אין שום מחיר שאנחנו יכולים לשלם עבור ביטחונם של אזרחי ישראל". הוא הוסיף כי "המרכיב המרכזי בהסדר עם הפלסטינים זה ביטחונם של אזרחי ישראל".

לעומתו השר עמיר פרץ סבור כי "אסור לסחוף את צה"ל לביצה העזתית. צהל יודע כיצד לשלב בין הגנה אקטיבית והתקפה מבצעית ממוקדת שתפגע קשות בארגוני הטרור ברצועה. כל רעיון שדוחף את צה"ל לכיבושה של עזה הוא הרפתקני ופופוליסטי".

בשעות הערב הורה שר הביטחון יעלון לסגור את המעברים לעזה ולשלול את ביקורי משפחות האסירים בכלא הישראלי

מוקד המידע של המועצה האזורית שער הנגב- 08-6806450.

בשעות הקרובות יערוך אלוף פיקוד הדרום דיון הערכת מצב.