ההבנות הושגו ע"י המצרים בשיחות ישירות עם הג'יהאד האיסלאמי | ישראל מכחישה כי ניהלה שיחות עם הג'יהאד, אך גורמי ביטחון אמרו כי "שקט ייענה בשקט" | צפו בדבריהם של שר הבטחון וראש הממשלה

בכיר בג'יהאד האיסלאמי, חאלד אל-בטש, טוען כי הושגו הבנות לרגיעה עם ישראל. ובהודעה שפרסם נכתב כי הוחלט על רגיעה על בסיס ההבנות שהושגו בתיווך מצרי בין ישראל לבין הפלגים הפלסטיניים לאחר מבצע "עמוד ענן"

לדברי ארגון הג'יהאד האיסלאמי ההבנות עם ישראל הושגו בתיווך מצרי אך בחמאס אומרים כי השיחות ביניהם לישראל תווכו על ידי האו"ם וזאת מכיון שמצרים מחרימה את ארגון חמאס ואף קבעה בחוקתה כי הוא ארגון טרור, עוד תמהו בחמאס על תקיפת ישראל ברפיח מיד לאחר שדווח כי הושגה רגיעה.

גורמים ישראליים אמרו בתגובה להצהרת הג'יהאד האיסלאמי כי "שקט יענה בשקט" הגורמים הבהירו כי ישראל לא מנהלת שיחות עם ארגוני טרור. גורמי הביטחון סבורים כי הפסקת האש אינה בטוחה במאת האחוזים ועדיין יש לחשוש לארגונים סוררים שיפעלו בכדי להסלים את המצב בגזרה.

שר הבטחון יעלון התייחס למצב ואמר כי "תגובת צה"ל בעקבות הירי אתמול לעבר דרום הארץ היא החריפה ביותר מאז מבצע 'עמוד ענן' והמחיר ששילמו ארגוני הטרור ברצועה הוא כבד, אנו רואים בג'יהאד האיסלאמי אחראי על הירי אתמול לעבר הדרום, וברשותנו מגוון אפשרויות שלא נהסס להשתמש בהן כדי להמשיך ולהגיב כלפיהם בעצמה"


צילום: אלון בסון, משרד הביטחון

במהלך ביקור בחברת טבע אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו "אני רוצה להביר שמי שינסה לפגוע בשמחת חג פורים שלנו, אנחנו נפגע בו בעצמה הולכת וגוברת"


צילום: איתי בית און-לע"מ, ניר שרף-לע"מ