חוק הגיור אושר להצבעה ראשונה

ח"כ מקלב: הפיכת הגיור למוצר צריכה סיטונאי היא פריצת כל חומות הדת האפשריים | "אי אפשר להתעלם מהמעורבות הבוטה של הרפורמים והקונסרבטיבים העומדים מאחורי הצעת חוק הגיור, מתוך מטרה ברורה לחבל בכרם בית ישראל ובחומות היהדות".

הצעת חוק הגיור של ח"כ אלעזר שטרן מ"התנועה" הובאה היום לדיון בוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, ואושרה להצבעה ראשונה.

קרא עוד:

[postim]

עיקרי החוק הם: הקמת גוף גיור ממלכתי שמנהלו ימונה ע"י הממשלה, גוף זה יהיה אחראי על בתי הדין לגיור ויפקח על עבודתו של בית הדין הצבאי לגיור. דייני ההרכבים ימונו במינויים ממשלתיים. גוף הגיור הממלכתי אף ינהל את הליכי ההכנה לגיור. עפ"י החוק החדש יוכל כל רב שהגיע לדרגת כשירות מסויימת לבצע גיורים באישור מינהל הגיור ללא הסכמת הדיינים המוסמכים מקדמת דנא.

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון כי "ההתייחסות לגיור בישראל כמוצר צריכה סיטונאי, המוני, והצגתו ככזה שניתן לרכוש מהמדף בזול ואצל המוכר המתאים – היא פריצת כל חומות הדת האפשריים בישראל". כך אמר היום סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) במסגרת דיון שקיימה ועדת החוקה של הכנסת בבקשה הקואליציה לאשר את חוק הגיור החדשה לקריאה שנייה ושלישית.

במהלך הדיון הרחיב ח"כ הרב אורי מקלב על התנגדות היהדות החרדית להצעת החוק המאפשרת לכל רב יישוב להקים בית דין לגיור ולגייר בו אנשים. "ההצעה הזו מבקשת לאפשר לכל אדם, מבלי שיש לו את הכישורים הנדרשים, לבצע גיורים כאשר ברור לחלוטין שהמתגיירים אינם עומדים לקבל על עצמם עול תורה ומצוות. אם רבה של עין כמונים, למשל, יחליט לאפשר לאשר גרות של אדם ללא סיבה – הוא יוכל לעשות זאת. זהו גיור שלא יהיה תקף אפילו בדיעבד. זאת פרצה חמורה בחומות כרם בית ישראל", הבהיר.

"מטרת הצעת החוק הינה להוציא את הגיור מפיקוח הלכתי-תורני ולהפוך אותו למוצר צריכה סיטונאי שיותאם לכל אחד שיוכל לרכוש אותו בזול אצל הרב המקל ביותר", אמר. "בניגוד מוחלט להלכה, בלי מגבלות ובלי קבלת עול תורה ומצוות ויהדות אמיתית".

ח"כ הרב אורי מקלב התייחס גם לעובדה שהקואליציה מסרבת לקבל את הסתייגויותיהם העקרוניות של מציעי החוק – מפלגת הבית היהודי. "גם הם מבינים שחוק בצורה כפי שהוא מוצע כעת מהווה כפריצת כל הגבולות. כהרגלם הם האמינו לדילים הקואליציוניים, אבל כעת מצאו את עצמם נדרסים על ידי בריונות שהם עצמם היו שותפים ליצירתה ולא מאפשרים להם להציג את ההסתייגויות שלהם", אמר. "אי אפשר להתעלם מהמעורבות הבוטה של הרפורמים והקונסרבטיבים העומדים מאחורי הצעת חוק הגיור, מתוך מטרה ברורה לחבל בכרם בית ישראל ובחומות היהדות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *